| Alrawan a întrebat:

La cat incepe ploaia de stele din noaptea asta?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

A fost pe 8 oct.Dar din pacate a fost nor si sau vazut pe perioada scurta la Constanta!

| Alrawan explică (pentru onasis1961):

"Tot în luna octombrie, în noaptea dintre 20 și 21, românii vor vedea Orionidele, în medie 25 de stele căzătoare pe oră.

În noaptea de 4 spre 5 noiembrie se va produce maximul curentului Tauride, putând fi văzuți pe cer meteori foarte strălucitori.

Leonidele au maximul în zilele de 16, 17 sau 18 noiembrie, timp în care se vor vedea 10-15 meteori pe oră. "

Aseara or fost Orionidelewinking