| love_1617 a întrebat:

La ce folosesc funditzele?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Înainte reflectau capacitatea unui utilizator de a da răspunsuri bune, inteligente.
Acum nu mai reflectă nimic, deoarece sunt foarte multe întrebări cu funde pe gratis "Ce zodie sunteti? Dau funda daca sunteti ca mine" "Sunt darnic cine vrea funda?" "Dau funda daca imi ghiciti numele" și alte din-astea. Funda nu mai are nici o valoare deoarece se poate câștiga foarte ușor, nu mai reflectă un răspuns bun sau inteligența utilizatorilor, e doar de colecție. Nu ajută la absolut nimic. Ajută la ceva doar dacă știi tu în sinea ta că ai luat funde pe merit, pentru că ai ajutat lumea, atunci da, au o valoare. În rest nimic.
Baftă

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La nimic le aduni acolo.

| Andarock a răspuns:

Funditzele ne arata cate raspunsuri bune am dat.
Funditzele ne mai arata si cat de buni suntem noi (care dam raspunsurile)...:*

Sper ca te-am ajutat si ca ai inteleshappy

| Piiink a răspuns:

Funditzele ne arata cate raspunsuri bune am dat.
Funditzele ne mai arata si cat de buni suntem noi (care dam raspunsurile)...:*

Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles

| yaVanilla a răspuns:

Funditele sunt un mijloc de apreciere si in acelasi timp indica un raspuns corect.

| Malphas a răspuns:

Poti sa le mananci. :-?

intre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii.
Procedura este urmatoarea: Dupa trei zile de la postarea unei intrebari pe TPU.ro, daca aceasta primeste cel putin doua raspunsuri, utilizatorul care a pus respectiva intrebare primeste o notificare prin e-mail, in care este invitat sa desemneze raspunsul pe care il considera cel mai bun. Utilizatorul are la dispozitie doua zile pentru a alege raspunsul castigator. Daca utilizatorul nu alege un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator. In conditiile in care mai multe raspunsuri au fost votate de acelasi numar de ori ca "folositor" si "inteligent", primul postat dintre acestea este ales "castigator".
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| HelloWirus a răspuns:

Daca raspunzi corect la o intrebare pusa cum este aceasta a ta poti sa primesti fundita de la cel care a pus intrebarea. Aceasta fundita valoreaza puncte. Deaia toti se chinuie sa stranga funditza.Acum imi dai tu mie fundita?

| FuckOnCocaine a răspuns:

Cand eram mai mică, mi le prindeam în păr.