| ionik_1763 a întrebat:

La ce interval pot sa'mi indrept parul (a. i. sa nu se arda)
Cel mai bun raspuns primeste fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Cristina_5086 a răspuns:

Nu depinde de intervalul normal de intindere a unui par...
depinde de ce par ai cat ii de sensibil si cat ii de ars daca folosesti placa
si in al doilea rand conteaza si cat de tare se incalzeste placa. daca ai o placa la care ii poti seta temperatura incearca sa o setezi pe temperatura din mijloc nici foarte tare nici foarte incet
daca ai o placa la care nu ai nevoie sa dai de mai multe ori cu ea pe par pentru a fi intins inseamna ca placa iti are foarte repede parul si trebuie folosita mai rar...
dar daca ai o placa la care dai de 2 3 ori pe par pana se intinde este mai bine decat sa dai odata

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Oricum se arde. dar nu e indicat sa il intrepti de mai mult de 2 ori pe saptamana. oricum ca sa il protejezi de caldura placii ai putea folosi http://www.amazon.co.uk/LABEL-M-HEAT-PROTECTION-SPRAY-200ML/dp/B001W9W9ES si mai poti folosi uleiul de rincin [ca masca; il aplici de 2-3 ori pe luna... il lasi 3-4 ore pe par ] ajuta la regenerare, la crestere. e ff bun :X si il gasesti in farmacii la aprox 12 lei.;)) sper sa te ajute ce ti-am spus aici :))

| ale a răspuns:

Din experienta mea iti zic: din 2 in 2zile daca folosesti protectie si ulei pentru varfuri(il gasesti la farmacia naturista). Eu am parul subtire si nu se deterioreaza de cand folosesc metoda asta aaa si sa nu uitam o placa de par buna ionicahappy

| Iubesc Limonada a răspuns:

Depinde de ce par ai. Daca este des te poti face in fiecare zi, nu se vede daca se arde, dar daca il ai mai rar sfatul meu este sa nu te faci cu placa la intervale mai mici de 4 zile.

| rayra a răspuns:

Sa spune-mi o data la 2 sau la 3 saptamani... nu fa greseala care am facut-o si eu, eu mil intindeam in fiecare zii si sa tocit rau eu nu ma indur sa ma tund deoarece parul il am foarte lung