| NyCoLeTaaa a întrebat:

TPU, ce sa fac sa nu mi se mai arda parul asa rau cand mi-l indrept?

Răspuns Câştigător
| madalyna a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi un spray pentru asa ceva si sa-l aplici pe par inainte de a te face cu placa cauta pe net mai multe detalii si unde poti gasi astfel de spray, cat costa si cum se numeste

4 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Daca ai placa d-aia careia ii poti seta cate grade vrei tu, da-l la cel mai mic. O sa-ti ia mai mult dar na. Daca nu ai d-aia cu cate grade vrei tu.nu prea ai ce sa faci.Nu ti f mult placa pe aceeasi suvita, dai o data-de 2 ori si iei alta suvita, si daca mai e nevoie revi. Oricum parul se arde grav de la placa...Cel mai bine este sa folosesti masti hidratante, home-made sau cumparate.:*
Hope to help:*

| Lucinca a răspuns:

Cu iaurtlaughing

| wVw a răspuns:

1.Ar trebui sa te orientezi catre o placa din ceramica si careia ii poti seta gradele.
2.Trebuie sa te orientezi catre un spray care sa protejeze parul de caldura mare(cel de la Syoss este bun).
3.Incearca sa te faci un pic mai rar cu placa, adica cam o data de doua ori pe saptamana.
4.Sa nu te indrepti imediat dupa ce faci baie.
sper ca te-am ajutat :*love struck

| Antonio_3354 a răspuns:

Daca ai placa ceramica ar trebui sa nu arda atat de tare parulhappy.