| DavidG9090 a întrebat:

La ce liceu sa mă duc. Nu vreau matematica dar vreau fizica, chimie, informatica

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Nu prea ai cum. Unde vei avea fizica, chimie si informatica, vei avea cu siguranta si matematica. Informatica mai intensiv vei face la matematica-informatica, iar pentru chimie si fizica poti sa mergi la profilul stiinte ale naturii, unde vei avea matematica..si la ambele dai BAC-ul la matematica. Cred ca pentru fizica ai putea merge si la un liceu tehnologic, la mecanica sau ceva asemanator, dar sigur si acolo e matematica. Mai pe scurt, orice profil real, la care vrei tu sa mergi, va avea matematica. Daca vrei sa scapi, poti sa mergi la filologie, stiinte sociale etc, dar si acolo faci putina matematica in primii ani.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fizică fără mate, nu poți.

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Cu profil filologie, dar tot vei face matematica si restul in primii 2 ani.