| nu conteaza_8511 a întrebat:

La ce ne ajuta momentele grele si incercarile in viata? Ma intreb de mult asta.

Răspuns Câştigător
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ne ajuta sa fim mai experimentati in viata si cred ca ne maturizeaza.

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sa fim mai puternici si pe viitor sa ne fie mai usor sa trecem pestelove struck happy big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Deacor cu Silvia happy
Daca nu erau incercarile astea grele nu mai invatam sa fim puternici si sa luptam pentru cea ce vrem cu adevaratwinking

mira
| mira a răspuns:

Unele dintre ele il calesc pe om, altele il distrug.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ne ajuta sa prindem mai multa incredere in noi si sa devenim mai puternici.

| JustMeFlory a răspuns:

Ne ajuta sa vedem ca viata nu este chiar asa roz...Si in plus "Un sut in fund, un pas inainte!happy

| danutza a răspuns:

In primul rand trebuie sa ne obisnuim cu ele ne ajuta sa ne maturizam si sa invatam singuri sa ne descurcam indiferent de situatzie iar in al 2-lea rand aceste momente grele si incercari ne ajuta sa devemin oameni mari cu responsabilitatzi

| yadora a răspuns:

Nimic nu e intamplator pe lumea asta... iar momentele dificile din viata sunt date pentru greselile si pacatele noastre ...si sa se vada acolo 'sus' daca ne-am indreptat atitudinea sau nu... daca nu, vom tot trece prin astfel de blocaje! Fiecare are pentru ce plati!

| pam_pam a răspuns:

Sa fim mai puternici pentru ce va urma. Asta inseamna ca tot timpul va urma ceva rau. Si sa te tot pregatesti intruna pentru ce e mai rau? Cam naspa! tonguelaughing

| Deny_8368 a răspuns:

Din unlele putem invata...happy

| naya a răspuns:

Greutatile sunt pentru noi cum era spanacul pentru popeye marinarul laughing ne da putere in timp.

| Luiza_4305 a răspuns:

Aceste momente grele si incercari in viata sunt de fapt obstacolele peste care trebuie sa trecem fiecare mai devreme sau mai tarziu, e un fel de test; care ne incearca, rabdarea, vointa, increderea, credinta toate atuurile noastre; daca reusesti sa treci peste toate acestea cu bine inseamna ca esti un om puternic, ia-o ca pe o provocarewinking

| jane_5414 a răspuns:

Pentru maturizare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu cazi, n-ai cum sa te ridici happy te maturizezi, devii mai puternic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ne invata sa luptam pentru ceea ce ne dorim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne ajuta sa apreciem mai mult momentele bune big grin

| LG a răspuns:

Eu totdeauna am mers pe premisa ca ce nu te doboara te intareste. Dumnezeu nu ne poate da mai mult deca putem duce deci totul se intampla cu un anumit scop. Gandeste-te la asta!