| Georgemy2 a întrebat:

La ce profil trebuie sa ma duc ca sa pot deveni profesor de geografie si istorie? Ma refer la profil de liceu

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Istorie și științe sociale, profil uman.
Pa, pa.

| Dxi a răspuns:

Eu sunt la clasa de stiinte sociale, profil uman. am 3/4 ore de istorie si 3 de geografie happy este cea mai buna alegere + pe viitor facultatea de geografie/istorie. sau filologie dar filologia se axeaza mai mult pe limbi (romana, engelza, franceza, latina etc)

| MeddyMaddy a răspuns:

La filologie, dar trebuie sa faci si facultate pentru a deveni profesor.