| Cippri a întrebat:

La ce se dau tezele si bacul la filologie bilingv?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Tezele se dau la romana, latina si o limba straina - de obicei engleza, fiind prima limba.
Bacul celor de la uman in general se da la romana, istorie si inca una la alegere dintre socio-umane gen psihologie si altele. Bac oral dai la fel ca ceilalti adica romana, competente digitale si engleza.
Sper ca am ajutat.

| Cippri explică (pentru AnonimaOk):

Frate ai putea sa zici ce se da bacul si teza la uman?

| AnonimaOk a răspuns (pentru Cippri):

1. Sunt fata deci nu tine apelativul "frate"
2. Ti-am spus la ce se dau si tezele, dar si bacul la filologie. Nu ti-am inteles comentariul...

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Romana,latina,geografie si o limba straina.

| Andreea_Duda_1996 a răspuns:

Engleza/fraceza (depinde daca profilul e bilingv engleza sau biligv franceza), romana, latina, si istorie\geografie, la alegere.