| Gabitzaa a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa te indragostesti prima oara?

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună gabriela! În primul rând nu mi se pare corect că ai folosit verbul
„a trebui" în contextul ăsta. Iubirii nu îi poți porunci. Nu poți să zici: „Vai! Am 13 ani și trebuie să mă îndrăgostesc!"
Eu una m-am îndrăgostit prima oară la 7 ani; cunosc pe cineve care nu s-a îndrăgostit la 20 de ani.
Așadar...nu există o vârstă standard.

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Nu e o varsta anumebig grin

| NancySweetty99 a răspuns:

Buna Gabriela! Nu exista o anumita varsta la care,, ar trebui" sa te indragostestihappy In general fetele se indragostesc la varsta de:11 12
13 poate chiar mai mult

| SandraC a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Poti sa te indragostesti si la 6 ani. Vrei sa spui la ce varsta poti avea o relatie.