| Whiskey a întrebat:

La evaluarea nationala la limba romana la basmul Rodul Tainic de Ioan Slavici ca moduri de expunere era si descrierea? FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Descrierea si dialogul :p te asigur ca asa mi-a zis si profu de romana

14 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Imi pare rau, dar nu era descrierea, gresewala asta am facut`o si eusad.

| Awndre a răspuns:

Naratiunea si Dialogul. Dar cred ca mergea si descrierea.thinking

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Eu am scris naratiunea care se impleteste cu dialogul.

| Alexiyaaaa a răspuns:

Eu am pus ca moduri principale de expunere:NARATIUNEA si DIALOGUL.Nu cred ca in basm descrierea ocupa mai mult loc decat aceste doua...
Deci...Nu cred ca ai scris binebig grin

| Stefanjust4fun a răspuns:

Eu cred ca erawinking

| callmebeautiful a răspuns:

Descrierea,naratiunea si dialogul.

| Lala_7267 a răspuns:

Descrierea si naratiuneawinking:* pe astea le-am pus eu

| DanielxD a răspuns:

Naratiunea si dialogul fataa.whistling

| Claudiw a răspuns:

Cele mai potrivite erau naratiunea si dialogul, dar mergea si descrierea

| andrei096 a răspuns:

Nuu. era naratiunra si dialogu

| BeyondTheMusic a răspuns:

Eu am scris "naratiunea" si "dialogul".din cate stiu eu. descrierea nu poate fii...doar in basmele culte...asta o fii cultthinkinglaughing

in fine

dar scriu ca nu e descriere. pentru ca in basmul se transmite prin viu grai si sunt greu de retinutbig grin

| Anutsa_7903 a răspuns:

Erau escrierea, naratiunea si dialogul

| AlBiVgHyU a răspuns:

Sunt siguuuur ca era naratiunea, descrierea si dialogul am dat teza cu asta si am facut bine.

| bianca_7961 a răspuns:

Daca va veti uita bine, dialogul ocupa aceiasi parte care o ocupa si descrierea. Deci merge si descrierea. Depinde acum si de ce care corecteaza; x