| asdasdsada a întrebat:

La evaluarea nationala de limba romana trebuia sa spun 2 moduri de expunere si am pus descrierea si dialogul oare imi puncteaza descriereabig grin

Răspuns Câştigător
| AstaMik2 a răspuns:

Eu am pus la fel si cred ca sunt toate modurile ca daca citesti textul atent vezi ca sunt multe descrieri ale obiectelor pe acolo
ce zici de funda?

| DAAAAAAAAAA a răspuns (pentru AstaMik2):

Si tot asa ca voi am scris

10 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Nu cred. Cel mai bine era sa pui naratiunea.

http://media.realitatea.net/......859000.pdf

| Ella3133 a răspuns:

Pai dialogu era?

| Papusha1 a răspuns:

Pai sunt multe moduri de expunere: descriarea, naratiune, monologul, dialogul sau descrierea literara...deci ti se va puncta...ca sa ai incredere* uite: http://www.referatele.com/......le-com.php

| alexutsssa a răspuns:

Eu am pus dialogul si naratiunea! dar cred ca erau mai multe moduri de expunere!

| AstaMik2 a răspuns (pentru alexutsssa):

Da erau toate trei

| Darius_Micluta_1996 a răspuns (pentru alexutsssa):

Inca 2.

| Ells a răspuns:

Se vor puncta amandoua.

| Darius_Micluta_1996 a răspuns:

Pai sunt 4 moduri de expunere:
-monolog
-dialog
-descriere
-naratiune
deci ii bine.

| amilove1 a răspuns:

Iti puncteaza doar dialogul, descrierea nu se pune