| MrBeanTeddyBear a întrebat:

La examenele nationale de clasa a VIII-a ne lasa cu telefoane?

8 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna nu ai voie cu telefoane, iar daca il aduci si nu il dai te va scoate din examen.Ai voie doar cu ustensilele de scris si cu apa.Numai bine si succes la examen.

| znstr a răspuns:

Nu ai voie cu telefoane la astfel de examene. La mine cand am dat examenul de clasa a VIII-a, ne-a pus sa le inchidem ori sa le dam pe silent si sa le punem pe catedra, sau pe un dulap in spatele clasei. Eu zic ca e destul de importanta si serioasa treaba cu examenul, si nu merita sa iti faci probleme din cauza unui telefon deschis.

| AnonimaOk a răspuns:

Nu este permis sa intri in sala cu telefoane, materiale didactice, manuale, caiete, foi, calculator la mate, NIMIC cu exceptia pixului din cate stiu happy daca tii neaparat sa iei telefonul cu tine, il poti lasa la supraveghetor pana la incheierea examenului. De obicei asa se procedeaza : la inceput toti pun telefoanele pe catedra, inchise. Daca esti rpins cu el asupra ta, esti descalificata - iei nota 1 si scrie in paranteza frauda. Succes la examene si tine cont de aceste lucruri. Mai bine lasa telefonul acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La niciun examen nu ai voie cu telefon.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Normal ca nu va lasa cu telefoanele. Daca iti va suna telefonul in timpul examenului cred ca vei fi dat afara. Eu zic sa lasi telefonul acasa sau sa il inchizi, sunt doar 2 examene de 2 ore.

| onlyagirl a răspuns:

Evident ca nu.La niciun fel de examen, nici la olimpiada, nici la BACwinking

| maddymaddy a răspuns:

NU nu ai voie sa iti iei telefonul la tine la examen. Trebuie sa intri doar cu un pix si sa ai la tine ori certificatu de nastere sau buletinul...:p

| Condamnatu98 a răspuns:

Da, te lasă să dai beep-uri, NU AI VOIE.