| Biee19 a întrebat:

La examenul de bilingv(engleza) se intra doar o persoana la proba orala sau toata clasa?

Si este la alegere despre ce vrei sa vorbesti ca te intreaba ei?

Imi poate explica si mie cineva cum sta treaba cu bilingvul?^^

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Gonrax a răspuns:

Ne-a spus doamna de engleza, intra vreo 5-6 in sala (ordine alfabetica).

Veti lua fiecare un bilet din fata, si o sa pice un subiect (ca la bac). O sa trebuiasca sa citesti un text (in gand, probabil si cu voce tare) si o sa-ti puna intrebari despre acel text.

Si ne-a mai spus ca, cel putin la proba orala nu sunt exigenti, am auzit ca oricine ia cel putin 10 puncte (la orala sunt in total 30) big grin