| Noname_4934 a întrebat:

La internetul wireless trebuie sa ai antena prin zona ca sa ai semnal?(Inafara de routerul ala). Thx

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Routerul (care emite / retransmite semnalul) are in constructia sa o antena (interna sau externa). De obicei toate celelalte aparate care se pot conecta la acest router au inclus in ele dispozitiv de receptie, deci nu mai trebuie antena. Telefonul receptioneaza semnalul folosind antena din dotare iar laptopurile de obicei au incluse module/placi Wi-Fi/ W-LAN. Tot ce trebuie sa faci e sa pornesti routerul, sa-l configurezi cu fiecare aparat si voila! Ai wireless-ul.