| Chuchk a întrebat:

Pot folosi routerul pe post de antena wireless? Daca da cum? ce setari trebuie sa fac? routerul meu este edimax BR-6204Wg

2 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

La un router wireless nu ai cum sa il foloseti ca o antena sa prinzi alte wifi`uri(daca la aste te-ai referit cand ai spus antena) pentru ca el doare emite semnal nu poate sa si receptioneze.
daca nu te-ai referit la ce ti-am supus mai sus revino cu un potare si am sa iti raspund.

| K0sti a răspuns (pentru DataSoft):

"La un router wireless nu ai cum sa il foloseti ca o antena sa prinzi alte wifi`uri...pentru ca el doare emite semnal nu poate sa si receptioneze"...te-ai gandit mult pana ai debitat prostia asta?

Cum ai net, pe telefon, pe tableta, etc. daca nu emite? Dar daca cascadezi doua routere pe wireless? Ce zici, poti?