| anonim_4396 a întrebat:

La liceu cica "sunt unii care nu vor sa stie ca sunt alti mai destepti ca ei si il invidiaza pe cel care este mai destept".
De ce este rivalitatea asta inutila intre copii si invidia asta prosteasca?

4 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Totul vine din educatia primita!

| LSMM a răspuns:

Ai probleme.

| Ciumpi35 a răspuns:

Copiii nu sunt invidiosi pe inteligenta, ci pe bani, succesu la fete, etc.

| Raskolnikow a răspuns:

In primul rand este stimulata competitia intre adolescenti pentru a le dezvolta personalitatea cat mai mult si pentru a fi cat mai repede pregatiti pentru drumul din viata, vorba din popor cel mai puternic sa castige, masculul alfa de apoi si etc etc cel care aduna cea mai mare popularitate, aceste sunt valorile stimate in societatea actuala happy