| olesea_4446 a întrebat:

La mine e o situatie cunoscuta insa totusi un sfat as vrea... un an in urma am indragit un baiat am avut ceam avut cu el si l-am lasat ca atuncea imi parea o gluma apoi peste 3 luni iarasi am luat legatura, ieseam una alta da nu eram impreuna, pina acum in noiembrie ne-am lasat si imapkat de vreo 4, 5 ori, la noi mindria e pe primul plan.insa nu-i aceasta problema, problema este ca inca il iubesc cu toate ca nu cred in iubire da nu stiu cum mi se intimpa astea mie, cum iubesc idee nu am, si nu vreau aceasta. din cauza lui nu pot fi cu niciunul.mai mult de 3, 4 zile nu rezist, devin indiferenta.acum un tip destul de dragut si de treaba imi face curte insa nu stiu ce sa fac.il plac dar mi-e frica ca daca incep ceva cu el si iarasi imi pierd intereseul ca in toti ei caut sa fie ca cel pe carel iubesc. ce idei aveti.cum sa-l uit pe cela.sau ce sa fac cu acesta. plzzzz am nevoie de ceva sfaturi. mersi

Răspuns Câştigător
| anonymus63 a răspuns:

Este chiar complicata situatia, eu am trecut prin ceva asemanator, ideea e ca daca crezi ca nu va mai merge nimica inter voi, puneti vointa in miscare si uita-l dar daca simti in adncul inimi ca mai aveti o sansa atunci uita de toti si toate si incearca sa-l iei inapoi si explica-i ca asa este foarte important pentru tine! dar nu-l lasa pe el sa te controleze! multa bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AsiSoyYo a răspuns:

Punete cu cel care iti face acum curte. Este mai bine decat sa stai toata viata dupa cel cu care ai fost, Poti sa fi cu el iar cand simti ca dai indiferenta comunica cu noul iubit. Spune-i ce ai pe inima si ceea ce te deranjeaza. Daca ajungeti sa va certati si sa va despartiti insea, ma ca nu este el plin de tine. Daca ajunge cineva care te iubeste exact pentru ceea ce esti atunci poti sa ii spui tot. daca nu av certati e plin de tine si tiar daviata pentru tinewinking
Sper ca sfatul meu sa iti fie defolos love struck

| olesea_4446 explică:

Problema e ca eu nu fug din urma lui, il iubesc dar imi arat indiferenta si raceala fara sa vreau, el e un tip de baiat care se iubeste pe sine.in fine eu incerc sa trec peste.si vad de prezent.ce mi-ati spus stiam pur si simplu vroiam convingere ca trebuie asa sa fac.ms

| anghilina a răspuns:

Sfatul meu:sa-l uiti pe cel din trecut si mergi inainte, dar daca zici ca il iubesti asta totul e trecator.Trece timpul si vei uita pe cel care ii pare ca te iubeste siil vei intilni pe cel care intr-adevar te iubeste. El trebuie sa fuga dupa tine, nu tu.Stai linistita si astpta pe cel care este al ta bucatica.Totul e inainte.

| ionelush_8713 a răspuns:

Pai doar nu ai de gand sa-l astepti p ila toata viata ta.inceraka s vezi cum va merge cu ista...
poate va fi mai bine...sh nu sta bocind dupa ila.
prefate c nu-ti pasa sh va observa el la un moment dat ce a pierdut... dar poate va fi prea tarziu.kiss wave