| Troublemaker a întrebat:

La profilul filologie romana -intensiv franceza se da bac din franceza?
A doua limba invata de mine in generala ii germana
Te invata ei franceza sau?
Funda

Răspuns Câştigător
| kRedhead a răspuns:

O sa ai printre materiile tale si 2-3 ore de franceza, deci o vei invata la scoala. Ii poti spune profesoarei ca tu pana acum ai facut germana, ca sa va ia pe toti de la 0 cu franceza... Dar e cam aiurea. De ce te-ai dus pe profilul asta daca n-ai mai facut franceza pana acum? Ai foarte foarte multe de invatat...
Si da, dai bacul la franceza si alte 3 materii. Mult succes cu asta.

| Troublemaker explică (pentru kRedhead):

Mai complicat la mine. Eu am ales profilul Filologie romana... Dar cand m-am dus sa vad ce profesor am, ce colegii scria pe foaie FIlologie Romana_intensiv franceza, profil care nu l-am ales... Maine ma voi duce inainte si voi vorbi la secreteriat.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, vei da BAC-ul si la Franceza. Chiar daca nu ai mai facut franceza inainte, vei invata tot ce e necesar in cei patru ani de liceu (se porneste de la nivelul A2, in general), iar daca nu te descurci, te poti pregati suplimentar, fie pe cont propriu, fie facand meditatii. Vei face 4-5 ore de Franceza pe saptamana, inclusiv o ora optionala.

| razboz a răspuns (pentru thegatekeeper):

Nu dai fa proasta dreacu ce esti!

| razboz a răspuns (pentru thegatekeeper):

Nu dai proasta dreacu

| Mikel26 a răspuns:

La intensiv franceza o sa ai 5 ore pe saptamana. O sa faceti esentialul la ore... poate o sa o luati de la capat depinde de fiecare profesor in parte. Si la bac da o sa dai daca esti la franceza intensiv.