| Lutza22 a întrebat:

La profilul umanist de științe sociale se susține un examen la o limbă străină (engleză/franceză). Afectează asta cu ceva media finala de la bacalaureat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că da, la alegere.
Da, influențează media la Bac, căci notele de la cele 3 materii la care susții examenul se adună și se face media.

| Amethyst01 a răspuns:

Da, vei avea competente la o limba straina, de obicei engleza. Nu iti va afecta cu nimic media, vei primi un calificativ. Ulterior, iti vei putea pune la CV acel calificativ.