| Seby80 a întrebat:

La scoala este un prost care tot ma ameninta pe mine si inca vreo 3 prietenii, eu sunt cam la nivelul lui forta (stiu vorba aia, prin forta nu rezolvi nimic, dar in cazul acesta nu se poate), si noua ne este frica de el, dar daca avem sanse sa il batem, avem teama da bataie, cum sa nu ne mai fie frica, adica sa stiu cum e in momentul bataii, va rog mult, ajutati-ma. Stiu ca e o intrebare care vi se pare amuzanta pentru unii dar vreau un raspuns sincer!

Răspuns Câştigător
| Mihai1111111111 a răspuns:

Pai depinde de cum esti tu...mai impulsiv sau mai calm.
De exemplu la mine daca-mi apuca cineva un pumn.sau stiu eu.ma enerveaza rau de tot.in momentul ala fierbi de draci si deotata parca explodezi si incepi sa imparti pimni fara sa mai simti frica sau sa mai tii cont de alte lucruri. Funda?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Ultima solutie este intr-adevar bataia. Daca ai facut tot cea ce se poate atnci da-i drumul. Dar, tot timpul exista un dar, asa se spune> Decat sa deschizi un comflict, mai bine-l aplanezi. Tot asa si aici. Nu exista sa nu poti da la pace cu el. Lasa mandria la o parte. Nu castigi nimica prin a-ti arata muschii. Lasa de la tine ca este mai bine. Daca si daca nu se poate, batut mar, ai inteles? mar, dar fara martori fara spectatori. Si asta numai in cazul cand el va incerca sa dea primul in tine. Sa-ti dau un caz real. Un elev de al meu, i s-a urcat Artele Martiale la cap, sa legat de un individ pe care la batut zdravan. Nici nu a apucat bine sa plece de la locul cu pricina ca cel batut s-a ridicat de pe jos si ia bagat un cutin in stomac. Deci.> Atentie mare la urmari. Ne intoarcem. Chiar ai nevoie de dusmani? Chiar ai nevoie de neplaceri? Cu o bere si-o vorba buna garantez ca vei da la pace. Pa!

| StarkWolf a răspuns:

Pai,parerea mea este ca nu rezolvi nimic spunandu-i dirigintei pentru ca te poate ameninta si in afara scolii. Daca nu merge cu frumosul nu trebuie sa-l bati din prima,incearca sa-i arati ca nu el este seful si ca il poti "cafta" mereu. Daca nu intelege mai arata-i, dar daca e batut in cap atunci treci la actiune, dar nu in scoala! BAFTA!