| Seby80 a întrebat:

Salutare, sunt intr-o problema mare, cu cel mai bun prieten al meu. Amandoi avem un dusman deoarece ii este ciuda ca noi avem succes la fete, ala e nu stiu ce prost care numa ne batjocoreste, ne ameninta cu moartea, se face spre noi ca ne bate. Eu sunt ca si forta egal cu el, dar sa va spun ce se intampla cand vreau sa il infrunt, incepe sa ma ia tremuratul, si nu mai pot zice nimic, adica mie imi este frica sa nu iau bataie, sa nu ma dea la pamant, ca el tot se lauda ca,, Daca ma enervez, nu mai sta nimeni in calea mea" si cand il vad asa furios imi provoaca teama. Eu trebuie sa il infrunt fata in fata, cu vorba buna nu se poate, cadrele scolii nu fac nimic in privinta asta, sa zic la parinti nu este o optiune va garantez. Nu stiu ce sa mai fac, sunt batjocorit eu impreuna cu amicul meu, in fata clasei, si nu stiu ce sa fac, sa imi iau inima in dinti si sa ii dau una, sau cum sa fac sa scap de frica aia din corp, ce sa fac sa pot sa il infrunt, sa nu-mi fie teama de o bataie. NU doresc raspunsu gen,, cu bataie nu rezolvi nimic", in cazul acesta trebuie, si mai doresc seriozitate, pentru unii este un subiect amuzant, pentru mine nu este, vreau detalii despre ce pot face, lectii de kick, karate, etc nu pot lua, sunt intr-o localitate la 42km de municipiul judetului Vrancea... Astept idei VA ROG!

3 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Fii sigur ca nu esti singurul din Romania caruia i se intampla asta. Apropo de frica ta, eu cand imi vine sa bat pe cineva nu pot sa-l bat cu adevarat pentru ca imi este frica sa nu cumva sa-l omor in bataie. Nu cred ca este ceva de ras, in principiu voi sunteti doi, iar el unu singur. S-au intoarce-i "favorurile".

| BonneLess a răspuns:

Inearca sa il bati in afara scolii, pentru ca te vor exmatricula. Gandeste-te ca totul e bine si ca esti cel mai bun, trebuie doar sa gandesti pozitiv si cred ca toate se vor rezolva, ai incredere in fortele tale. kiss

| byby0552 a răspuns:

Imi pare bine ca ai specificat ce fel de raspunsuri nu vrei, pentru ca,, nu rezolvi nimic cu bataia" ar fi fost primul lucru pe care ti-l-as fi sps.
Sunt fata, dar cunosc situatia ta de la unii colegi, si la mine din clasa, sunt foarte invidiosi baietii.
Ai putea sa il si bati, dar daca stii ca e mai bun ca tine la bataie nu are rost sa te bagi singur. Mai bine ar fi sa va strangeti mai multi baitii care suntei imporiva lui pentru al bate.Dar ai grija, daca sari la el la bataie fi sigur ca nu se va lasa daca il invingi, o sa incerce sa isi ia revansa. Nu promovez bataia dar in scopul apararii...pot spune ca e (in limite) ok.
Ai mai putea sa il lasi sa se laude, si sa inghiti cand nu este bagat in seama se simte si mai prost decat atunci cand il bati.
Succes!winking