| Ramonaaaa a întrebat:

La scoala uniforma noastra este bluza alba, pantaloni negri, vesta rosie.Suntem obligati sa o purtam pentru ca avem o diriga si o directoare...straight face
Eu nu vreau sa par foarte cuminte, vreau sa respect uniforma[rolling eyes]dar in acelasi timp sa fiu imbracata coollove struck
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Eff a răspuns:

Pai din moment ce nu exista nicio regula cu privire la pantofi, incearca sa porti pantofii care te fac sa te simti bine si sa te scoata din banal, sa fie ceva dragut... si nu ma refer acum sa porti tocuri de 15:D Dar oricum, depinde de cum iti place. Poti purta tenisi, belerini, pantofi... stii tu

Poti sa porti bratari colorate si multe :D ar fi "pata de culoare" daca vrei. Poti sa iti iei o cravata, cred ca ar veni interesant, intr-o culoare mai 'nebuna'. Cred ca albastru ar merge. Sau daca vrei ceva mai cuminte incearca gri. Si daca nu vrei cravata, incearca accesorii la gat, de genu asta http://fasionjewelrytv.com/store/images/n0609.jpeg

Acum depinde si de stilul tau, ce iti place tie sa porti.
Te poti juca si cu o oja colorata, mi se pare foarte cool b-) verde, mov, albastru...
Iar pantalonii negri mi se par draguti, atata timp cat sunt skiny :)

Oricum, incearca sa fii originala, poarta ce iti place, ai grija doar sa nu exagerezi.
Sper ca te-am ajutat :)

11 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Si noi aveam uniforma si suntem la liceu. dar nu prea o poarta nimeni doar bluza alba. Pune`ti diverse insigne la pantaloni happy Sireturi colorate, bratari multe colorate, cercei mai lungi, oja de diverse culori si vei fi cool :X asa cum iti doresti. Sau cum zicea cineva pe aici poti sa inlocuiesti vesta cu o cravata asortata cu, cureaua de la pantaloni care sa fie stramti, niste adidasi, balerini, tenisi care te avantajeaza. Bafta si iti dorim sa iasa cum iti doresti tu. :*

| Zmeura a răspuns:

Poarta blugi, adidasi albi, incerca luciu de buze si paul desprins

| love44katyp a răspuns:

Poti arata cool si-n uniforma, cu ajutorul accesoriilor. Foloseste-ti imaginatia (daca porti adidasi, de exemplu cauta pe google moduri de a-ti lega sireturilehee hee ew le ador)

| Locre a răspuns:

Si scoala mea are uniforme si sunt groaznice...cu carouri ca scotienii:))...bine ca anul asta plec la liceu dar oricum nimeni nu le poarta fiindca sunt oribile si directoarea nu ne zice nimic desi e o fire mai dura. Poti sa porti ce pantaloni vrei(nu cred ca ti-ar zice ceva) bluza ramane si vesta o poti schimba cu ceva frumos, al tau, care iti place.Cauta-ti haine care s-ar asorta cu pantalonii negri spre exemplu si da-ti jos vesta daca nu-ti place.Sau poti sa-ti iei un sarafan super tare ca in poza urmatoare cred ca ar merge perfect cu bluza ta alba.http://www.beefree.ro/files/sarafan%20cu%20mac.jpg http://4.bp.blogspot.com/......rafan4.jpg http://www.hainuteminunate.ro/files/node_images/sarafan_lucky_gri.jpg.In concluzie, schimba o haina din uniforma(spre exemplu vesta sau pantalonii)cu altceva sau pune-ti un sarafan cu bluza cea alba :X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. pai nu prea stiu exact acum ce sati recomand, dar incearca sa pui accesorii cat mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce obligati are un copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta ce vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o diriga si o directoare dar imi iau blugi si helanca alba

| myusername a răspuns:

Nu stiu cum ii uniformathinking dar poti lua o pereche de blugi negri in loc de plictisitorii pantaloni negri, iar camsa alba poate ramane dar depinede daca e larga sau stramta, daca e stramta cu atat mai binehappy si in loc de vesta incearca o carvata rosie cu un nod desprins si daca iti pui in cap o cordelutza rosie o sa arate foarte bine si tinuta asta ar merge chiar si cu tenisi in picioarewinking.

| andreea98_2536 a răspuns:

Pai lasati parul desplatit, puneti o curea gri la pantaloni, eu stiu daca se permite si putin luciu de buze...:-p