| Andruza a întrebat:

Lasati-mi si mie statusuri despre dragoste, tristete, funny si prietenie va rog ma multumesc

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeşte atunci când toţi te dispreţuiesc iţi este prieten adevărat!"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"

by daiiwinking

47 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dragoste :,, A iubi e nimic, a fi iubit e ceva, a iubi si a fi iubit e totul "
Tristete :,, E mai bine sa fii nefericit singur decat sa fii nefericit cu cineva "
Funny : Eu nu sufar de nebunie…. ma bucur de ea in fiecare minut.
Prietenie :,, Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane "

| Bogdana a răspuns:

Ceva amuzant:1. Culmea usturimii: sa te dai pe un topogan cu lame si apoi sa cazi intr-un bazn cu spirt.
2.Culmea yoga: sa-mi dau un cap in gura
3.Profa catre elevi:Haideti sa calculam ''unghiile'' acestui triunghi
4.Profa catre elevi: V-am jignit eu vreodata, tampitilor?
5.So,do you have some covriges?
6.Profa catre elevi:Vrei sa spui ca intr-un pahar sunt 200 de tone de apa? Asta e visul oricarui betiv!
Ceva romantic:11 Iubesc sa te iubesc!
2.Eu nu te iubesc pentru ceea ce esti ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine.
3.nimeni nu merita lacrimile tale iar acela care le merita nu te va face sa plangi.
4. Daca cineva nu te iubeste cum iti doresti asta nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
5. un adevarat prieten este acela care iti ia mana si iti atinge inima.
6. Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
7. 2-1=NIMIC, 1+1=TOTUL
8.Nu alerga mult timp, lucrurile bune se intampla atunci cand nici nu te astepti mai putin.
9. Iarta-ma ca te iubesc! scuze de deranj...am sa evit sa-ti spun ceea ce simt.
10.Mereu vei cauta intr-o alta ea ce adorai la mine candva!

| marsy a răspuns:

The life is wonderful!

| bluesky a răspuns:

A man can love a milion girls, but only a real man can love one girl a milion ways
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare...
Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Inspir adanc, e prea fitos Cand l-am vazut era sa cad pe jos Clipesc prea des cand il privesc El mi-a zambit si simt ca-nnebunesc
Hey, te roade invidia? Cand ma privesti Taci si asculta Stiu ca orice as face vb numai de rau Si asa ai sa ramai mereu Invata din tot ce spun eu Sunt si eu un om ca tine
Asculta-ti inima si nu te indoi..., Ea te-nvata ce inseamna a iubi, Crede-n tine, n-o sa-ti para rau, Esti liber sa faci ce vrei, Esti stapanul tau
Lucky I'm so nice Even I'm surprised You are still allowed to be in my crew Show you how it's done [If you want to be someone Just watch me and you'll learn some
Stau la geam, privesc si ma gandesc Vantul imi sopteste sa-ti vorbesc... Despre tot ce simt acum... N-am idee de unde a inceput, Stiu atat, doar ca te-am vazut Si-i de ajuns
And I’m leavin’ Never lookin back again
Si nu e nevoie sa ma placa toata lumea.cum nici eu nu plac pe toata lumea

| bluesky a răspuns:

I see angles in the sky, I’ve seen snow falling in July.
As I lay in my bed looking at the sky I thought ‘Were the heck did my ceiling go?!?
Wanna go to hell, i have tickets!?!?
Every moment of the day is a special gift of God...
I have an angel on my shoulders but a devil in my head!
When you can live forever, what do you live for?
Death ends a lifetime, not a relationship (Moartea sfarseste o viata, nu o relatie)
We have to look for the facts, not words
Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too
He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point
To be or not to be, this is the question
A bad workman always blames his tools
A bird in the hand is worth two in the bush
A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind
A friend in need it’s a frienf indeed
A smile doesn’t cost anything
Always imitate the behavior of the winners when you lose

| bluesky a răspuns:

Nu cauta bogatia, inclusiv si asta dispare.Cauta acea persoana care sa te faca sa zambesti e suficient un zambet ca sa se faca lumina intr-o zi intunecata
Dragostea nu inseamna doar a te uita in ochii celuilalt, ci de a privi impreuna in aceeasi directie.
In ochii mei vreau sa citesti printre randuri, daca a ramas din toate macar o amintire vei stii adevarul dintr-o singura privire...

| StaRmAgiC a răspuns:

~Nu sunt deloc fitoasa As putea spune copilaroasa Cu felul meu de a fi Ca te iubesc nici nu vei sti Cand ma voi maturiza Cu siguranta vei afla dorinta mea
~iubeste ce vezi, iubeste ce crezi, iubeste si lupta ca viata e scurta
~Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste! :-)
~eu si cu mine gandindu-ma la u la tot ce-ai facut nu mai stiu cat a trecut dar eu merg inainte fara a mai tine minte la cat am iubit si cate s-au risipithappy
~Pe cel care nu te doreste sa nu il doresti nici tu
~Nu mai plange nimeni si nu ma mai gandesc Dau muzica la maxim Vecinii innebunesc E soare afara, iar eu zambesc O noua zi incepe ïar
~Ea un înger ce se roaga - Ea un demon ce viseaza; Ea o inima de aur - Ea un suflet apostat;
~sunt o bucurie pentru cei ce ma plac si o preocupare pentru cei ce ma iubesc
~N'Am NeVoIe De O eDuCaTzIe CoReCtA sFaTuRi SaU o TzInUtA dECeNtA...cRiTiCiLe SaU bArFeLe SpUsE D'uN rAtAt pT mN's d rahat!
~Ea nu stie ce vrea De e rau sau e bine Ea nu poate uita Nu mai crede in nimeni.
~pOTi sa adMiRi sa iti dOResTi Si eVideNT sa-Ti iei ganDuL
~ZaMbesTe ceLoR ce Te uRasc sa simTa ura ta ZaMbesTe ceLor pe care ii iubEsti sa siMTa dRagOsTea ta Iar daca vReOdaTa cei pe care ii iubEsti te vor tRada zaMbeste sa simTa iNdiFeReNTa TA
~StiluL InseamnA A IesI In EvidentA PriN SimplitatE SaU A Te FacE RemarcaT PriN DiscretiE
~Ii [IGNORAM] pe cei ce ne [ADORA] Si ii [ADORAM] pe cei ce ne [IGNORA]!
~Inca un an din viata a trecut am trait doar cum am vrut!
~incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie:*
~Prefa-te ca esti trist si bucura-te de viata!
~Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti
~Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine!
~Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
~iubirea este un sarut furat
~Nu te face cu nimic mai mic sa-ti ceri iertare iar cel care iarta are un suflet marebig hug
~Calatorim pe alea dragostei, in viitor ne-am putea reintalnii
~Chipul omului e oglinda sufletului.
~Poti sa inchizi ochii la ceea ce nu vrei sa vezi. Dar nu poti sa-ti inchizi inima la ceea ce nu vrei sa simti
~Poarta`te frumos cu ea`. E prea mik si nu stie ce` vrea. Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`. cand zambeste. Zambeste`i si tu. cand greseste nu o certa. Ptr ca`i mik si ea si nu stie ce` vreaaa.
~Suntem piesele perfecte dintr'un joc de sah pervers, unde nu exista reguli si toti sunt pe interes.
~cea mai infidela amanta a omului este SPERANTA te insala zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata
~Sunt stele ce dispar in noapte. Dar niciodata nu se sting.Sunt departari ce par aproape si inimii tari care inving
~Trăieşte clipa ce surâde Şi fericire-ţi poate da, În al vieţii joc te prinde. Uită ce-i în urma ta.
~viata e o tigara ce arde pic cu pic si arzand intr-una se transforma in nimic.
~Don't cry because it's over now, laugh because it happenedhappy
~Ajungi sa iti fie mila de DRACU.Ingeras cu coarnehappy
~A iubi e bine. Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit. Orcarui tampit
~Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar/a

pupz:*

| samantha a răspuns:

Cand ma gandesc ca te gandesti, ca ma gandesc la tine.Gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rad, zambesc, sunt fericita, dar in mine...in mine e un suflet trist...care plange si sufera ca nu esti langa mine:te iubesc PRUTEANU PAUL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca un barbat iti zambeste inpuscate ca el nu iti merita zambetul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te iubesc dar tu te uiti la alta. alta care nu te merita dar cand vei veni la mine pentru un stop de fericire eu voi avea pe altul...altul care ma va merita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Suntem oamenii ce nu vor sa stie cum sa nu mai fie copii.si care se bat cu viata, stii? ca visele-s vii.ruleaza si viseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cand iubesti inveti sa ierti, si'atunci cand ierti nimic nu pierzi. Mi'e atat de greu ca sa te iert. dar ce sa fac ca TE IUBESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei s` stii` ce categ0rii` de 0ameni sunt in juruu` meuu`? bine, iti zic! Prima categ0rie care`mi place [ Prietenii` adevaratsi love struck ] a2a categ0rie care se mareste pe zi ce trece [ gun0aiewinking ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e ca un razboi, incepe dintr'un nimic, se termina greu, si intotdeauna iti va ramane in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"IUBIREA e ca un vant bate adanc si trece"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il bex pe prostut si asta nu realizeaza:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culmea presiunii ...sa-i sufli unui berbec in fund pana i se indreapta coarnele.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa mor dar te iub si mai vreau sa traiesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il bex pe prostut si asta nu realizeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia conteaza f mult Dar trebuie sa stii s`o apreciezi

Ai plecat de langa mine, nu te mai am, imi pare rau dar eu dupa tine voi plange mereu sad!

te iubesc la nebunie, tu esti viata mea si te voi iubi mereu la bine si la rau!love struck:Xlove struck(te iubesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e scurta si trebuie traita cu bune cu rele e viata ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-ma aproape ca intr-o zi ai sa realizezi ca ai pierdut un diamanr...in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

• Si ce us0r e sa zambesti • Cand ai incredere`n ceea ce esti love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1... o secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de ajuns
2... un status pentru cel care stie ca il merita: ai fost, vei fi si vei ramane aici...in inima mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii - nu li se intampla prea des! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

T3 iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie te-as minca cu linguritza numai sati sarut GURITZA