| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sad
Eu sunt o fata normal, nu am nimic cu nimeni dar sunt unele personae mai mari din clase mai mari (7-8) apropos eu sunt clasa a 6 a A si aceste personae cand ma vad pe strada se uita urat, uneori injura catre mine, chiar azi s-a intamplat un gest foarte urat eu cand mergeam undeva un baiat(din 8 a,mai bine zis tigan) a scuipat catre mine si multe alte chesti.
Ce le-am facut eu acestor oameni? De ce nu ma lasa impace?
Eu nu ii bag, cu gandeul ca nu vor mai continua, dar degeaba.Ce au cu mine?
Nici nu am cum sa ma pun cu ei, dupa cine stie ce imi zic ma fac de ras ca eu nu le pot raspune etc. Dar se agraveaza si o sa aplelez la parintii mei. Sa ma lase odata impace
Voi aveti vreo idee?
Multumesc oricum
Fundaa
*Fara raspunsuri stupide!

6 răspunsuri:
| Furti a răspuns:

Nu trebuie sa te rusinezi de parinti sau de diriginte, spune-le ce ti se intampla si vor lua masuri. Nu trebuie sa accepti mizeriile oricarui nenorocit. Spune-le si lor ca ai incercat sa nu-i bagi in seama si ca dimpotriva indivizii astia tot nu te-au lasat in pace.
Dirigintele banuiesc ca va vorbi cu dirigintele de la clasa la care sunt baietii astia sau o parte din ei ca sa-i lecuiasca sau poate va vorbi chiar cu directorul.

E mizerabil ce sunt in stare sa faca unii. Cum zicea si zurick, fac asta ca sa le arate altora (de acelasi nivel de inteligenta) ca sunt "superiori", dar o sa se intoarca roata!

Sper sa-ti rezolvi problema si sa nu mai ai de-a face cu astfel de persoane.

| Selena1 a răspuns (pentru Furti):

Multumesc pentru raspunsul tau! Chiar o mi-a schimbat parerea despre ceea ce voiam ce fac!

| zurick a răspuns:

Am văzut acest fenomen de a te lua de persoanele mai mici, mai firave doar ca să-ți arăți superioritate *sau prostia curată*
Fii sigură, că se vor simți la fel în a 9-a, când nu vor mai fi ei cei superiori.Asta ca o mică paranteză.
Cred că nu merită, să ții în tine. Vorbește cu dirigintele sau cu părinții tăi fiindcă aceste gesturi nu-s normale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eu o explicatie: Nu au stiut parintii sa-i educe. CEI 7 ANI DE ACASĂ! Chiar contează nu e doar o prostie. Daca se intampla in jurul oreleor de curs du-te la directoare dacă nu vb cu mama ta dacă crezi ca esti happyprea mare pentru mamă atunci aruncale o privire in sictir si mergi mai departe.E tot ce aveam de spus BAFTĂwinking

| bogdanell96 a răspuns:

Socializeaza si o sa inveti sa le dai replica!

| Selena1 a răspuns:

Va mulțumesc! Dar daca le spun parintilor/dirigintei ce poate face?