| Cezzyyy a întrebat:

Lume, sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac.In legatura cu mess-ul. Am primit un mesaj de la cineva pe care nu il am in lista, am uitat cum il cheama, si scria in engleza ceva... zicea ca "acest facebook de adulti este foarte tare" si imi dadea un link. Nu am apasat linkul deoarece poate fi un virus. Cu cateva zile inainte am mai posta o intrebare care consta i8n niste cerei de adaugare pe mess de la persoane necunoscute. Le dadeam accept si ii intrebam cine sunt si imi raspundeau in engleza cu ceva in genul "hello hotie" si dupa le dadeam ignore.Persoanele care mi-au raspuns la aceasta intrebare au spus ca sunt roboti de hack si ar trebuie sa imi fac o alta adresa de mess, dar mi-am schimbat parola. Si acu mi-a venit acest mesaj tampit...cum naiba? nici nu il am in lista sau ceva, am primit doar mesajul, l-am sters si de la conversation history.ce ar trebui sa fac? imi fac alta adresa de mesS? va rog ajutati-va

Răspuns Câştigător
| Patricia96 a răspuns:

Stai linistita!
Si eu am primit o gramada!
Cum iti apar in lista da-le igg!

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Eu nu am primit astfel de mesaje, dar cred că este ceva obișnuit, doar dă-le ignore.

Dar dacă vrei să scapi totali de aceste mesaje, fă-ți un alt cont. și nu da accept la toți necunoscuții. big grin

| Dash a răspuns:

Nu te speria.
Multi oameni patesc asa. Pur si simplu ignora orice mesaj de acest gen.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Renunta la messenger, este cat se poate de daunator pentru adolescenti, la fel ca si facebook-ul.Nu sunt grave mesajele, dar pentru siguranta, e mai bine sa renunti.