| RaLuCk a întrebat:

Acesta este un virus: http://aliphotos.net/id.php? Si daca da cum sa scap de el? Deci:
Am primit si eu link-ul si am apasat apoi mi-a descarcat singur ceva. Si de atunci din 30 in 30 de min imi trimite pe mess la toata lista acest mesaj si este foarte enervent. Spuneti-mi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| radubb a răspuns:

Incearca cu linkul de mai jos:
http://www.faravirusi.com/......%E2%80%9D/

Kaspersky Removal Tool ti-l scoate sigur.

Pentru comentul cu virusul in poza :))) looll... virusii nu prea stau in poze :) virusul e un script care scrie de obicei intr-un fisier in care poate sa scrie: txt, doc etc.

Spor

4 răspunsuri:
| sakurabutterfly a răspuns:

Daca ai antivirus trebuie sa scanezi computerul, pentru ca sa gaseasca virusul si sa fie sters, ori, daca nu merge trebuie sa reinstalezi windows-ul( vezi sa nu ai ceva important in discul c, ca se sterge, si salveaza inainte in d arhiva messenger, ca se sterge, de asemenea).
am patit si eu asa, si mi-am reinstalat windows-ul pentru ca antivirusul nu mi-l gasea in calc(poate fi oriunde instalat, chiar si intr-o poza si daca nu actionezi repede, poate sa inceapa sa-ti stearga sau sa-ti mute fisiere, depinde ce e programat sa faca).

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta Flobo System Improve, si iti scoate virusul asta. trebuie sa intre in safe mode sa il executi, dupa ce s-a instalat. daca il rulezi in normal mode se va bloca, il inchizi si i i mai dai odata. este o aplicatie "one button - do it all" asa ca nu trebuie sa stii setari, chestii. Succes

| Madalin a răspuns:

Mda.Scaneazo PC.Sunt sigur ca e "noul" virus pentru messenger.Nu sunt sigur.big grinda scaneazal si o sa iti dai seama daca e virustongue. Funda plzz

| RaLuCk explică:

Tnx la toti pentru raspunsuri, am postat de mult intrebarea si da, am scapat de virus, dar am uitat sa dau funditza...Sorry...

XoXo, RaLuCk