| catzelushdeplush a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul in data de 29 iar luna aceasta trebuia sa imi vina in data de 25 dar nu a venit nici astazi.
Inainte sa imi vina imi ies niste cosuri pe fata si stiu ca atunci trebuie sa imi vina si de aceasta data mi-au iesit, dar pana acum nu am avut decat niste dureri de ovare si am inceput sa urinez mai des, cred ca sunt si racita la ovare, se poate sa imi intarzie menstruatia din aceasta cauza?
Astept un raspuns cat mai repede.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Din auza unei raceli minore, pot sa se intample multe, cum ar fi si intarzierea ciclului, daca si urinezi des si te dor ovarele, car ca esti racita.
Sfatul meu, este sa iti faci o oala mare cu ceai de musetel, il bagi in vana si te pui cu fundul in el, ai sa vezi ca in cateva ore o sa iti vina, ceaiul de musetel e ft bun pentru raceala la ovare si pentru tot ce tine de ovare.
Multa sanatate si ibcearca la dimineata cu ceaiul, daca esti racita sau ai infectie, o s mai treaca, si dupa ce nu mai esti la ciclu, mergi si pana la un ginecolog, poate ai si ceva infectie.

| Mann02 a răspuns:

Da, poate sa iti intarzie, depinde si de ce varsta ai, la inceput ciclul menstrual nu e neaparat regulat happy

| blackwidow10 a răspuns:

Cu siguranta! Atunci cand racesti la ovare nu numai ca iti intarzie menstruatia, dar ai si anumite reactii neasteptate. Dureri de spate, cap, stari de voma etc. Si mai exista o forma foarte ciudata, atunci cand ai simptomele necesare ale perioadei menstruatiei, chiar daca nu ti-a venit! Parerea mea ar fi sa stai foarte calma, nu are ce sa ti se intample, dar tinand cont de schimbarea vremii, si de inselaciunea pe care ne-o provoaca, ai grija de tine, si baga-ti bluzele in pantaloni, nu sta cu mijlocul gol! Bafta!