| vintageheart a întrebat:

Luni am teza la matematica si nu prea stiu.Cu algebra mai merge dar la geometrie sunt varza.Desenele stiu sa le fac insa la demonstratii is varza. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Exista unele formule, teoreme, invata-le!
Ai nevoie de un pix, o foaie si multa veleitate.

| Farcas a răspuns:

Trebuia sa il rogi pe profesor sa iti mai explice odata cum se face, macar sa stii ceva cat de cat...Acum deja e cam tarziu sa te gandesti la asta ca nu sti, trebuia sa te gandesti de cand ai inceput semestrul.roga pe cineva sa iti explice; un prieten, mama, tata pe cineva care se pricepe si incearca sa mai faci ceva exerciti.Succes si o nota cat mai buna.

| romaniaaa a răspuns:

Depinde in ce clasa estii...straight face

| coco_9565 a răspuns:

Buna, ia-o logic, gandeste-te de ce e asa, incearca sa intelegi ce incerci sa demonstrezi si concentreaza-te cand faci asta, nu sta cu muzica, televizor deschis si aletele... incearca sa talmacesti tot, eu asa am facut si imi place mult geometria, eram foarte buna big grin bafta, daca ai intrebari. astept. tongue