| Aηηy a întrebat:

M-a sunat colega mea de banca acum cateva zile si eu i-am zis ca sunt la tara pentru ca daca ii ziceam ca sunt in Bucuresti urma sa ne intalnim si sa ii dau cadoul pe care i-am zis ca i l-am cumparat pentru ca m-a intrebat : ce cadou mi-ai luat de ziua mea? si nu puteam sa ii zic ca nimic si de fapt nu i-am cumparat inca cadoul pentru ca nu au vrut ai mei dar pana incepe scolaa o sa i-l cumpar. Azi m-am dus sa imi cumpar niste blugi si am mers prin niste magazine care sunt aproape de blocul ei. Credeti ca m-a vazut? pentru ca acum cateva minute m-a sunat de pe un nr. necunoscut si nu i-am raspuns pentru ca nu stiam cine e si aveam telefonul pe silentios. Mi-a lasat mesaj vocal si era cam suparata ca de ce nu raspund si a zis ca daca nu raspund la urmatorul apel nu mai vorbeste cu mine.
Ce scuza buna pot sa gasesc daca convorbirea incepe asa:
- Te-ai intors de la tara?
- eu o sa zic ca nu pentru ca ai mei au zis sa nu-i zic ca sunt in Bucuresti pentru ca nu ma lasa sa ies cu ea prin mall-uri etc.
Mie imi e frica daca ea zice ca m-a vazut si eu zic ca nu m-am intors de la tara, nu stiu ce sa ii spun. Va rog mult cateva sfaturi. Dau fundita! :*.

Răspuns Câştigător
| Anto97 a răspuns:

Ii poti spune adevarul.
1.Cred ca va intelege daca ii vei explica ca i-ai zis ca erai la tara pentru ca ti-era rusine de ea ca nu i-ai luat un cadou si voiai sa mai ai timp la dispozitie pana sa va intalniti ca sa il dai( pana la urma ei ii luai cadou, nu altcuiva laughing )
2. Tu i l-ai fi luat la timp, dar parintii nu te-au lasat
3. Explica-i cum s-a intamplat si cum sta situatia cum ne-ai explicat noua ( e cel mai bine asa, ca daca o pacalesti iar, cine stie poate ies alte incurcaturi)
4. Cere-ti iertare de la ea ca s-au intamplat lucrurile astfel...Si pana la urma, o prietenie este mult mai valoroasa decat un cadou.
Sper ca te-am ajutat
pa-pahappy

5 răspunsuri:
| Akid a răspuns:

Adevarul!

pentru ca va afla si e mai nasol atunciwinking

| tedytza10 a răspuns:

Poti sa ii apui adevarul, exact cum ne-ai scris noua mai sus! happy
parerea mea este ca daca e o prietena adevarata te va intelege!

Bafta! kiss

| pisicuts a răspuns:

Poate ca ar trebui sa afli daca te'a vazut intr'adevar... daca da sa vorbesti sincer cu ea si sa ii spui adevarul... poate e mai ok sa fi sincera decat sa o minti.atata timp cat tine la tine nu se va supara. si cadoul o sa ai timp sa i'l cumperihappy:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa ii spui tot adevarul? Pana la urma, nu e o chestie deloc grava si nu se merita sa strici o prietenie pentru asa ceva.

Succeshappy

| DeEa_2425 a răspuns:

Exact ce a zis alexawinking