| orlandoo46 a întrebat:

Salut,sunt intr-o mare incurcatura, m.am certat cu prietena mea avem 3 ani si jumatate de cand suntem imp, ea s-a suparat pe mine pe motiv ca eu mai aveam scapari de comportament ca orce om care mai greseste mai vb urat, ea din motivele astea s-a cuplat cu unu, nu a stat mult nici k ala eu in tot acest timp am cautat-o i-am facut diferite surprize sa ma impac cu ea o iubesc intr-adevar foarte mult, ea din prostie sau din orgoliu nu vrea sa se mai impace cu mine,,, acum mai nou am inteles ca s-a cuplat cu altu tot sa imi arate ca nu se impaca k mine sunt in situatia asta de 2 luni, i.am aratat ca m.am schimbat i, am demonstrat eu tousi dupa toate lucrurile care lea facut o iert s vreau sa ne impacam. dati-mi un sfat va rog ce as mai putea face in aceasta situatie, simt ca am incercat orce si nimic nu a dat roade ...toti prieteni ei k care eu am incercat sa iau legatura mai tare m.au sapat nu au zis nimic bine de mine nu i-a dat un sfat bun toti sunt numai prefacuti, daca ma puteti ajuta cu un sfat cv

Răspuns Câştigător
| crazydeea a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa o rogi sa iesiti la un suc, sa ii explici din nou ca te-ai schimbat si sa o rogi sa iti mai dea o a doua sansa! iar daca ea refuza si este incapatanata e foarte simplu de inteles ori ca ai fost tu prea rau cand ai fost cu ea ori ca nu a tinut la tine deloc! nu are cum sa nu iti acorde o a doua sansa daca tea iubit! iar daca se cupleaza cu unu dupa altu inseamna ca vrea sa te faca gelos ceea ce inseamn ca inca te mai iubeste! eu iti urez succes!

| orlandoo46 explică (pentru crazydeea):

S-a intamplat si lucrul asta am rugato,, de cate ori incerc sa fac ceva frumos sunt inteles gresit, sper candva sa isi dea seama cat de mult am iubit-o si ca am avut ganduri serioase cu ea, am ceruto in casatorie, asta e asa este cand iubesti de unul singur... daca ar invata toti sa fie putin mai buni si sa stie ca a ierta este un lucru bun ar fi cv

9 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Stii, e o vorba : oricat de subtire e foaia, intotdeauna are 2 fete.
Eu sincer cred ca acele "scapari de comportament" ale tale erau mult mai grave si mai dese decat lasi tu sa se inteleaga si fata s-a saturat sa te suporte.
Daca asta e situatia, nu se va mai intoarce la tine (daca e desteapta).
Daca nu asta e situatia (desi nu cred), inseamna ca pur si simplu nu te mai iubeste si, din nou, nu o sa se mai intoarca la tine.
Si sa-ti mai zic ceva : nu exista "scapari de comportament" in care sa-i vorbesti urat si sa o jignesti.Este pura lipsa de respect si atata tot.
Si sincer, nu cred ca ea a stat cu 2 doar ca sa iti demonstreze tie ceva. Cred ca a vrut si vrea sa incerce lucruri noi.
Oricum, ai prins ideea. Accepta ca s-a terminat si gaseste si tu alta careia sa-i faci crize comportamentale...pana s-o satura si aia.

| orlandoo46 explică (pentru Vix999):

Aacele scapari apareau din certuri generate tot de ea si incercam mereu sa aplanez o certa ma deranja faptul ca zbiera la mine o rugam frumos calm s nu mai zbiere la mine si cateodata nu mai putea rezista zi imi scapa cateva vorbe aiurea,,,, dupa ce trecea momentul imi dadeam seama ca am vb cum am vb si eu mereu imi ceream iertare, sper ca odata sa realizeze intr-adevar cat am iubit-o si cat mi.am dorit ca totul sa fie ok

| Vix999 a răspuns (pentru orlandoo46):

Pai si tu vrei o femeie crizata langa tine care se pare ca scoate din tine tot ce e mai rau? Si care se mai si cupleaza cu DOI in doua luni?
Dragul meu, partenerul de viata trebuie sa ne faca sa fim o versiune mai buna a noastra, nu sa ne oblige sa injuram si sa urlam.
Clar nu ai o compatibilitate cu fata asta. Las-o in pace si gaseste-ti alta ...si alta..si alta ...pana cand o gasesti pe aia la care vei sti din prima ca e ultima din viata ta si spera cu toata inima sa fie si ea de acord cu tine.

| Mariana2B a răspuns:

Daca te iubeste se va intoarce la tine...E deosebit de dureros dar isi bate joc de sentimentele tale si de tine mai bine las-o imi pare rau dar nu prea ai ce face cu persoane de genu asta. Daca o sa se rezolve asta o sa apara altele ptk nu te respecta. Fa ce iti zice inima dar asculta si de ceea ce iti spune subconstientul. Imi pare deosebit de rau pentru tine sad

| orlandoo46 explică (pentru Mariana2B):

Ok mersi de raspuns o sa incerc sa o las in pace

| Boom_Sick_1998_bZrG a răspuns:

Trimitei niste scrisori de dragoste invit-o la o "shaworma" incearca sa o cuceresti.Dar frate daca chiar nu te mai iubeste asta e! Srry!

| orlandoo46 explică:

Acel comportament aparea numai atunci cand eu incercam sa nu ma cert cu ea din anumite lucruri banale iar ea vb k mine pe un ton mai tare ceea ce ma deranja ff mult, de multe ori reuseam sa ma abtin dar cateodata cedam...va multumesc de raspunsuri...o sa incerc sa imi cam iau gandul si cred ca la ceea ce am facut eu pentru ea s la cat am iubit-o eu, ea si-a batut joc de niste sentimente..este ff dureros si tragic cand cineva la care ti foarte mult se comporta asa cu tin, eu sper macar pentru ea sa incerce sa nu isi bata joc de ea sa se cupleze asa cu unu k altul k asa nu face decat sa isi bata joc de ea si sa incerce sa se linisteasca s isi ia o pauza si sa isi gaseasca un baiat bun, eu chiar vreau s o vad pe ea fericita dac eu nu o sa fiu