| adrian_7273 a întrebat:

M-am decis sa ma apuc de un sport de contact. Nu stiu eu fac deja un sport de performanta si sunt destul de bun. Dar lumea in care traim, toate problemele amenintari cu bataia, ca au prieteni, rude si alte chestii m-au facut sa imi doresc asta. Adica m-am cam saturat ca toata lumea sa ameninte ca vine cu nu stiu cine si eu sa nu am cu cine sa vin si din acest fapt sa tac si sa inghit. Si daca as practica un asemenea sport ma gandesc ca doar daca lumea ar afla deja sar potoli stiind ca practic un astfel de sport. Voi ce ziceti e bine ce fac? daca da, ce sport ar trebui sa practic? eu m-am gandit la box sau la karate voi care ziceti ca e mai bun?

5 răspunsuri:
| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
pai na in ziua de azi trebuie sa ai spate ca s atraiesti si daca nu ai spate trebuie sa te aperi singur.
incearca kicboxwinking

| asdgfhresry a răspuns:

Ambele. Totusi e mai eficient sa faci karate deoarece te impaci si cu tine si etc... Este o alegere foarte buna. Si pe langa asta poti sa si ridici greutati. Eu sunt fata si am un frate de 18 ani si el are echipament d-asta. Am reusit sa ridic bara de 20 de kg happy rolling on the floor Incearca si tu cu ceva usor, si mai fa si flotari, chestii de-astea ca sa faci muschiwinking Bafta

| CenturyChild a răspuns:

Eu zic ca e bine ce faci.Cred totusi karateul ca fiind mai indicat e mai mult spre autoaparare decat spre bataie bataie si te bati mai cu tehnica.winking

| Cretzule a răspuns:

Eu fac lupte libere si pentru ca eram in aceeasi situatie mi-am luat si un box si de atunci nu mai am probleme cu rromi.

| Cretzule a răspuns:

Eu nu am scris rromi ci tig@ni