| adrian_7273 a întrebat:

M-am decis sa ma apuc de un sport de contact. Nu stiu eu fac deja un sport de performanta si sunt destul de bun. Dar lumea in care traim, toate problemele amenintari cu bataia, ca au prieteni, rude si alte chestii m-au facut sa imi doresc asta. Adica m-am cam saturat ca toata lumea sa ameninte ca vine cu nu stiu cine si eu sa nu am cu cine sa vin si din acest fapt sa tac si sa inghit. Si daca as practica un asemenea sport ma gandesc ca doar daca lumea ar afla deja sar potoli stiind ca practic un astfel de sport. Voi ce ziceti e bine ce fac? daca da, ce sport ar trebui sa practic?

3 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Apuca-te de sport doar pentru tine nu pentru altii. Cel mai bine e sa ai o viata activa din punct de vedere fizic.Beneficiul pe care ti-l aduce acest sport e ca vei stii sa te aperi, vei capata mai multa incredere in tine, vei scapa probabil de frica pe care ti-o provoaca amenintarile "smecherilor" pe care toti ii stim.Asa ca nu mai sta pe ganduri si apuca-te de un sport ca nu te afecteaza cu nimic.Vei avea doar de castigat.

| PastilutzaColorata a răspuns:

Păi preocupăte cu şcoala dragă.