| aiurea231223 a întrebat:

M-am despartit cam acum o saptamana sau 2 de prietenul meu si intre timp o ajuns sa-mi placa de alt baiat, dar nu este asta problema. Cu fostul meu prieten am stat cam in jur de 2 ani si ne-am despartit pentru ca in ultimele luni nu ne mai intelegeam ne certam si iritam din orice dar am zis ca poate trece pana cand m-am saturat eu si i-am pus capat. El insa de cand ne-am despartit sufera enorm de mult si vrea sa ne impacam. Eu una vreau sa fim numai amici dar chiar nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau ca el sa sufere. Intradevar nu trebuie sa ma impac cu el doar pentru ca el sufera si eu nu, mie chiar imi este mai bine asa. Dar chiar nu stiu cum sa o scot la capat, imi tot trimite mesaje, ma suna ba chiar o ajuns sa si planga. Ce sa fac sa ma ipac cu el sau sa ii mai explic odata ca eu vreau sa fim doar amici? plz halp dau fundita mult dorita pentru cele mai bune sfaturihee hee

Răspuns Câştigător
| yuLikk a răspuns:

Nu te impaca cu el daca nu il mai iubesti.
Incearca sa ii explici de mai multe ori. fal sa inteleaga ca nu mai simti nimic pentru el...

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Eu zic sa te impaci. daca nici acum nu merge va despartiti.nu patesti nimic daca ii mai dai o sansa.mai tarziu o sa regreti poate ca nu i-ai mai acordat o sansa. straight face
succes! *:

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Este alegerea ta!
Nu noi trebuie să-ți spunem!
Fă-o din inima ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca daca te impaci cu el va incepe cosmarul de la capat si nu-i e bine pnt tine cel mai bine e sa ii spui in fata te urasc si dupa zambestei iti spun din propia experienta ca nu o sa iti mai spuna nici cea mai mik vorba

| bebelusha_9574 a răspuns:

Pai daca tie tie mai bine fara el nu trebuie sa te impaci cu el gandeste-te un pic si la tniie cat de nefericita ai sa fii o sa vezi ca peste ceva timp o sai treaca. intr-un fel e obsedat de relatia voastra, vorbeste cu el si spune-i ca tu nu poti sa mai fii cu el pentru ca nu mai simti nimic pentru el si ca ti mai bine ork fara el, daca chiar tine si te place o sa te inteleaga si o sa te lase sa fii fericita! mult succes si sper ca team fcaut sa intelei si te-am ajutat