| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am fost cu un baiat 7 luni. Eu am ales sa ma despart de el acum o saptamana jumate. i-am dat sms ca m`am saturat ca ma pune mereu pe locul 2, ca nu mai suport asa. Apoi am inceput sa vorbim(la vreo 5 zile dupa ce ne-am despartit) ca amici. Aseara nu stiu ce a fost cu mine ca i-am zis ca il iubesc, ca il vreau inapoi(nici eu nu mai stiu ce simt de faptstraight face). El mi-a propus sa ne intalnim la o cafea saptamana asta. Atunci am fost incantata, i-am zis ca poate ne impacam.
Dar problema e ca eu m`am impacat azi cu un fost prieten(x). Nu vreau sa ma despart de respectivul pentru ca il iubesc, si el mi-a zis ca e ok sa mai ies la un suc cu un amic, dar daca aude ca l`am inselat o terminam. Acum nu prea stiu cum sa-i explic fostului meu prieten(cu care am stat 7 luni) situatia. Nu vreau sa il fac sa sufere, dar nici ca prieten nu vreau sa-l pierd. Nu`i pot spune ca sunt cu X deoarece el stie ca mama nu e de acord cu respectivul si i`ar spune(ca zice ca ala nu tine la mine, si cum fostul stiu ca ma iubeste imi vrea binele). Dar cum sa-i explic ca nu mai vreau sa fiu cu el din moment ce i-am spus ca il iubesc f mult si ca regret despartirea? Cum sa fac sa raman doar o surioara pentru el(imi place ca imi da sfaturi si ne intelegem super bine), sa nu spere el la prea mult? confused Eu am 16ani si el are 21, daca ajuta la cevabig grin. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

El e destul de mare sa inteleaga.cand te intalnesti cu el ii spui ca acum te-ai gandit f bine si tiat dat seama de ce simti cu adevarat.si ii spui ca iti pare raw ca iai facut iluzi iar nu stiai ce vrei si ai spus ceva gresit ca il iubesti si ca te doare depsrtirea insa nu e asa tuh simti ceva special pentru x. poate o sa vrea sa ramaneti prieteni desi nu cred dar gandeste-te si la el cat sufera nu numai l tine ca numai o sa ai un prieten ca el care da sfaturi bune. Poate cu timpul o sa isi gaseasc ao alta fata si ca o sa te priveasca ca o amica si sa deveniti prieteni.

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Nu e vorba sa ma gandesc pe care sa-l aleg. Stiu deja ca ''x'' este THE ONE pentru mine momentan, mai ales ca am inceput viata sexuala cu el, si nu m`as putea intoarce la fostul nefiind virgina. Doar ca nu stiu cum sa fac ca sa nu-l ranesc pe baiatul asta :-s

| alex_6264 a răspuns:

Chiar e o situatie mai complicata.cred ca cel mai bine ar fi sa stai cateva zile fara nici unu si sa te gandesti cel mai bine ce vrei sa faci... daca zici ca cel cu care ai stat 7luni te iubeste si stii ca iti vrea binele ar trebui sa te gandesti si tu si sa fi foarte sigura care saunt sentimentele pentru el.nu cred ca ar vrea sa fi,, surioara lui"pentru ca el te iubeste.sunt sentimente diferite...cred ca cel mai bine ar fi sa stii ce vrei, poate ca ati gresit ca v-ati despartit.acum depinde de tine de sentimentele tale pentru el sau pentru x. poate daca ati fi comunicat mai mult, mai bine poate nu ati fi ajuns aici.asa ca bafta!

| cOry_1726 a răspuns:

Mda chiar ar fi mai bine s stai cateva zile fara niciunul si s incerci s iit dai seama care tia dovedit -cel mai mult cate iub cu adevarat si ca chiar te merita pentru ce-a ce esti nu ce-a ce pari...