| Clau1995 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu si am si o mare problema cu scoala.....cu ce pastile poti sa mori cel mai repede?

Răspuns Câştigător
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Ok. nu ti-au trecut inca "piticii"?
sufletele celor care isi iau viata ratacesc intre doua lumi si nu-si vor gasi linistea niciodata.
priveste partea plina a paharului reprezentata aici de partea frumoasa a vietii. incearca sa discuti cu parinii tai sunt singurii care te pot ajuta sa treci peste asta. spui ca ei cunosc situatia.cunosc chiar tot?
chiar si situatia scolara?
daca ai ramas repetenta mai repeti un an. daca n-ai luat bacul inveti si-l iei la anul si tot un an din viata pierzi.sinuciderea inseamna abandonul luptei, renuntare si lasitate. oamenii te vor plange o zi, o saptamana poate o luna sau un an apoi te vor uita.ai ales sa pleci si n-ai lasat nimic in urma iar trecerea ta pe pamant a fost doar pasagera. nu stiu daca asta iti doresti cu adevarat si daca la ora la care eu iti scriu mai esti sau nu.
daca ai ales sa faci "trecerea finala" cu siguranta ca ai lasat deja in urma ta durere si multe semne de intrebare.

8 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Nu esti sanatoasa! Stai clama ca nu trebuie sa mori daca nu mai ai prieten, banuiesc ca rezisti si fara.Si in privinta scolii totul e reparabil daca vrei.
Ia si traieste acolo!

| ??c??? a răspuns:

Câți ani ai copile?
straight face
Sunt alții care o duc și mai rău și nu se sinucid și tu vrei asta? Bun, dacă așa te-au educat ai tăi, dacă asta vrei, du-te naiba zpânzură-te
straight face
Sau aruncă-te în fața mașinilor.
straight face

| greyhound a răspuns:

Bea 3 pahare de wisky, pana maine dimineata iti trece supararea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iei pastile pentru inima ca sa faci infarct nu incerca cu pastile poti sa te arunci de pe blocu cu 10 ca nu doare prea rau sau mai poti sa iti bagi aer in vena cu siringa NU TE SINUCIDE

| romaniaTEiubesc a răspuns:

Prieten iti mai gasesti altul.scoala... poti repeta inca un an.viata?
mori pentru todeauna, nu pentru o zi, o luna, un an.
tu alegi ceea ce vrei sa faci.
cheia e la tine.lasa-mi numarul de telefon al parintilor tai. vreau sa-i intreb daca stiu ce faci tu in camera singura pe net!

| Clau1995 explică (pentru romaniaTEiubesc):

Parintii mei stiu prin ce trec, sunt majora si stiu ce vreau sa fac

| romaniaTEiubesc a răspuns (pentru Clau1995):

Ok. nu ti-au trecut inca "piticii"?
sufletele celor care isi iau viata ratacesc intre doua lumi si nu-si vor gasi linistea niciodata.
priveste partea plina a paharului reprezentata aici de partea frumoasa a vietii. incearca sa discuti cu parinii tai sunt singurii care te pot ajuta sa treci peste asta. spui ca ei cunosc situatia.cunosc chiar tot?
chiar si situatia scolara?
daca ai ramas repetenta mai repeti un an. daca n-ai luat bacul inveti si-l iei la anul si tot un an din viata pierzi.sinuciderea inseamna abandonul luptei, renuntare si lasitate. oamenii te vor plange o zi, o saptamana poate o luna sau un an apoi te vor uita.ai ales sa pleci si n-ai lasat nimic in urma iar trecerea ta pe pamant a fost doar pasagera. nu stiu daca asta iti doresti cu adevarat si daca la ora la care eu iti scriu mai esti sau nu.
daca ai ales sa faci "trecerea finala" cu siguranta ca ai lasat deja in urma ta durere si multe semne de intrebare.

| Deusaa a răspuns:

Daca mai esti si majora si gandesti asa. oh go on sunt oameni care se despart dupa 10-20 de casnicie si nu se sinucid... wtf! as bate toti copii astia ca tine care au doar fluturi in cap. viata e mult mai grea si daca te opresti din drum pentru porcarii de astea... te compatimesc

| Clau1995 explică:

Chiar am ajuns sa nu mai vad ce rost are viata mea si nu sunt un copil sa stiti, sunt oameni maturi care au momente in care cedeaza si eu trec prin asa ceva