| VanessaVaneeXo a întrebat:

Acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu... Ne vedem si acum la scoala, dar nu vorbim, nu nimic.
Problema e ca de cate ori ies afara si ma duc sa vorbesc cu colegii si el ma vede, pleaca de acolo...
Nu stiu de ce.Ce are?

Răspuns Câştigător
| Дηdu a răspuns:

Pai raceala asta a aparut si ea cumva nu asa pur si simplu. Poate ca el astepta atentie din partea ta... sau poate ii placea o alta fata. Trebuie sa il iei deoparte sa discuti cu el daca vrei sa rezolvi ceva cu el. Mai ales daca inca tii la el. Gaseste un motiv sa te bagi in seama apoi cand sprinzi un moment cand nu este inconjurat de prietenii lui ia-l deoparte si discuta cu el si ai sa aflii motivul pentru care s-a produs raceala asta.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te evita pentru ca e suparat, probabil considera ca v-ati despartit din cauza ta

| Christa a răspuns:

Conteaza si motivul pentru care v-ati despartit. Daca el considera ca tu ai gresit, te evita fiind suparat, sau il doare un anumit lucru.

| Дηdu a răspuns:

Asa fac baietii in general cand ies dintr-o relatie. Aici conteaza si motivul pentru care v-ati despartit. In general un baiat cand iese dintr-o relatie nu prea vrea sa mai aiba nici o legatura cu fata cu care a fost. Sunt orgoliosi. Probabil merge pe premisa ca atunci cand te desparti de prietena ta nu trebuie sa mai ramaneti prieteni. Ceva de genu "ori suntem impreuna, ori nu mai avem nici o legatura ". am trecut si eu prin asta.

| VanessaVaneeXo explică (pentru Дηdu):

Cand ne-am despartit nu am avut nici un motiv...Ne-am despartit pentru ca deja trecuse o luna si noi cand ne intalneam la scoala nu ma cunostea nu il cunosteam..asta a fost.

| Дηdu a răspuns (pentru VanessaVaneeXo):

Pai raceala asta a aparut si ea cumva nu asa pur si simplu. Poate ca el astepta atentie din partea ta... sau poate ii placea o alta fata. Trebuie sa il iei deoparte sa discuti cu el daca vrei sa rezolvi ceva cu el. Mai ales daca inca tii la el. Gaseste un motiv sa te bagi in seama apoi cand sprinzi un moment cand nu este inconjurat de prietenii lui ia-l deoparte si discuta cu el si ai sa aflii motivul pentru care s-a produs raceala asta.

| Urpaniel a răspuns:

Te evită, probabil vrea să te uite repede.

| Zuzazozo a răspuns:

Te evita, poate te-a iubit cu adevarat si acum incearca sa te uite.

| WildDream a răspuns:

Nu mai vrea sa fie in preajma ta si din cauza asta te evita.