| anonim_4396 a întrebat:

M`am hotarat sa ii spun unui baiat ca il plac dar cum ar trebui sa ii spun?batting eyelashes Sa il invit undeva, sa ii spun pe net, cum sa ii spun.thinking Cum ar trebui sa reactionez daca spune ca si el ma place sau daca ma respinge?

Funda cel mai bun raspuns, voturi celelalte...

Răspuns Câştigător
| TTdsIulia a răspuns:

Foarte bine ca te-ai hotarat sa spui ceea ce simti big grin. e clar ca dca il iubesti si daca faci pasul acesta este un baiat bun, ar trebui sa ii propui sa iesiti la un suc sau la o plimbare numai voi 2. sa radeti, sa va simtit bine iar la sfarsit poti sa ii spui ca intotdeauna ai simtit pentru el mai mult decat o simpla prietenie big grin, cel mai probabil el o sa te sarute si o sa iti spuna ca si el are aceleasi sentimente ca si tine.mai ales daca accepta invitatia este cel mai probabil sa se intample asa, in cazul in care te refuza, capul sus nu renuntza sa lupti la el. mai ales ca acum iti stie sentimentele incearca sa te apropii de el si mai mult pana in momentul in care o sa simta la fel happy :* succes

3 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună!
Depinde de ce fel de băiat este el. Dacă este unul plin de sine,arogant,care îşi bate joc, ar fi mai bine să nu îi spui direct,ca să nu fii rănită.
Oricum,dacă aşa simţi tu,poate ar fi mai bine să îi spui. Dar nu pe net, în general fetele care fac astfel nu sunt serioase şi par nesigure pe ele. Cel mai bine îi spui când sunteţi singuri şi e atent la tine. Dacă te respinge, stai liniştită. Nu e un capăt de ţară. Nu vei fii nici prima, nici ultima fată respinsă de un băiat.
Ai încredere!
Baftă!

| deutza_3778 a răspuns:

thinking Asta e cel mai greu lucru de spusthinking pai...Cel mai simplu e pe mess deoarece nu il vezi si e mai simplu( si mie mi s-a intamplat)Daca iti zice ca te place poti sa zici chesti de genu: Serios?! Chiar?! ceva care sa exprime ca esti nesigura si totusi uimata.

| Andreea_8316 a răspuns:

Pai in primul rand iti spun si te sfatuiesc multt mai bine ii spui fata in fata decat pe mess petnru ca mess'ul nu arata tot timpul ce simte cu adevarat. Uneori si dupa expresia de pe fata iti dai seama daca te place sau nu... ar fi mult mai bine sa ii spui putem vorbii o secunda intre 4 ochii si el daca va veni ii vei spune uite vreau sa iti zic ceva te plac si nu am vrut sa iti zic pentru ca am crezut ca aasa e mai bine iar el daca va zice da si eu te plac stiu si eu zambeste si spune-i deci ai vrea sa avem o relatie sau doar prieteni ma rog aici zice ce vrea el asa si daca zice nu ii spui ok eu vroiam doar sa stii si incearca sa zambesti putin ca sa nu areti ca esti distrusa sau ceva ...ai maree grija daca e un baiat care e mai mistocar asa daca cumva nu ii place poate o sa rada apoi tu te vei simtii prost si rau in caz de se intampla asta ii spui imi pare rau ca ai reactionat asa dar ma rog eu vroiam doar sa stii si pleci.pai iti urez multt succes :*:*:* sper ca te-am ajutat