| bobo_9667 a întrebat:

M`am indragostit de cea mai buna prietena a mea, avem incredere unu' in altu',. dar nu stiu ce sa fac sa-i spun ca o plac sau nu, nu vreau sa stric nici aceasta f buna prietenie.sa fac eu primul pasu sau ea?

7 răspunsuri:
| dynasmile21 a răspuns:

Inainte ca eu si prietenu' meu sa fim impreuna am fost cei mai buni prieteni ne placeam foarte mult dar nici noi nu vroiam sa stricam prietenia, crezand ca lui nu ii place de mine si invers. Si in ianuarie vom fii impreuna de 3 anibatting eyelashes Ai incredere in tine! Daca chiar sunteti cei mai buni prieteni, prietenia voastra va rezista! Va fi un pic ciudat la inceput daca ea nu vrea nimic de le tine dar va fi si mai rau daca nu incerci deoarece vei trai cu gandul: "si daca...".
Oricum sa ne anunti orice decizie vei lua big grin succeswinking

| dynasmile21 a răspuns:

* de la tine, scuze nu am observat decat acum

| hubbelllllll a răspuns:

Cam urata situatie ai grija nu i spune chiar in fata asa imi place de tine pentru ca ea va crede a zici la misto si tu te va lua in seama ai mare grija.Asa e tu o cunosti cel mai bine si asigurate ca nu e indragostita de altcineva

| JahBless a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie de genu dar cu mult mai complicata si sunt chiar f derutat.nu stiu ce si cum sa fac pentru ca mi-e frica cum va reactiona.

trage-ti un ochi aici. orice sfat e binevenit. Multumesc mult :
http://www.tpu.ro/......sa-cedeze/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti place de ea!
Si tu esti timid?
Uite, tu o cunosti cel mai bine!
Daca tu consideri ca s'ar supara, atunci ia'o mai usor, si nu ii spune pe loc, incearca sa ii faci mai multe cadouri, sa o surprinzi in fiecare zi, sa incerci sa descopere ea cat de mult o placi... Daca si ea te place, inseamna ca si'a intrebat prietenele ce sa faca... Fa tu primul pas, pentru ca asa nu se va mai simti presata de altii care ii spun ce sa fac. Eu te sfatuiesc sa faci tu primul pas...

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-i spui ca o placi sau ca o iubesti? Intilnitiva in continuare, traiti la fel si lasa relatia sa curga normal fara declaratii care ar putea sa vi se para de-aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie sad... chiar e foarte greu. adica suntem foarte deschisi insa de vreo 4 saptamani incoace a inceput sa faca gesturi care nu le facea de ex sa stam unu in bratele altuia minute in sir si chestii de genu. si acu cateva zile s-a intamplat. nu stiu ce sa fac sad