| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la cursuri de dans (mai exact street dance) si nu stiu cum sa ma imbrac (eu purtand in general numai blugi). Trebuie neaparat haine largi? Pantalonii scurti normali(nu blug) merg?

Răspuns Câştigător
| elenabz07 a răspuns:

Poti folosi si pantaloni cu tur lungi sau scurti.cim vrei...nu neaparat haine largi si un hanorac mai larg e ceva,

1 răspuns:
| Roessess a răspuns:

Street dance.ul este o arta care trebuie facuta din inima si cu foarte multa pasiune. Pentru a putea intelege arta acestui dans trebuie sa te conformezi cu el sa deveniti un intreg care sa uimeasca daca tu nu esti pe aceiasi lungime de unda cu arta dansului de strada.de ce te.ai inscris. La cursuri( la sala unde merg eu) toata lumea este un intreg.un tot unitar. Asa cum suntem pe strada suntem si la sala. Street.ul face parte din noi. Noi descoperim, redescoperim si folosim miscarile oriunde si oricand. Daca nu ai stilul nu ai pasiunea. Iar daca nu ai pasiunea degeaba faci. Pentru ca nu esti mai cool. Esti doar o alta persoana care incearca prea din greu sa faca ceva care sa o inalte in societate. Sa para ca nu este un nimeni. Revenind la tinuta da intr.un fel trebuie obligatoriu haine largi pentru ca miscarile trebuie sa fie perfecte, relaxate si foarte energigetongue