| UnaCaldaUnaFierbinte a întrebat:

M-am inscris la facultate la o anumita specializare, am confirmat locul, am platit, (asta in iunie/iulie, nu mai stiu), iar acum am intrat de plictiseala pe site-ul facultatii si am observat ca sunt trecut la alta specializare decat la cea care am confirmat... De ce oare? Poate fi o greseala sau cineva de la acea specializare nu a confirmat locul si m-au bagat pe mine in locul lui?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La această întrebare nu vei găsi răspunsul aici, ci la secretariatul universități. Ori este o încurcătură, ori nu ai luat la mână un înscris oficial prin care ți se confirmă înscrierea și plata. Dacă nu ai acele înscrisuri oficiale, ai luat țeapă și nu mai poți face nimic.
Dacă le ai mergi cu ele la secretariatul universități și rezolvă problema. Nu ești rezolvat, fă o contestație la universitate și apoi după ce primești un răspuns, dacă nu ești mulțumit de acel răspuns mergi la inspectoratul școlar din județ.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la facultate si verifica la secretariatul scolii, inainte sa inceapa facultatea, sa nu fie vreo incurcatura.