| AloneInTheDarkness a întrebat:

M-am saturat de viata asta grea. Vreau sa mor nu am niciun motiv de a traii, nu am niciun prieten si cei pe care ii am sunt prea departe, nimeni nu vrea sa vorbeasca cu mine, in familie am numai probleme parintii nu ma inteleg si mereu ma condamna. Nici in dragoste nu imi merge bine de cate ori m-am indragostit persoana respectiva placea pe altcineva, la scoala colegii ma iau mereu in ras pentru ca sunt mai retras.:M-am inchis de tot in mine am ajuns sa ma urasc si pe toti ceilalti.(( Pentru ce sa mai traiesc?

6 răspunsuri:
| Skullace a răspuns:

Frate si eu am o viata mizera... dar sinuciderea nu e un respuns mai bine traiesteti viata alaturi de Dumnezeu ca daca o sa te sinucizio sa ajungi in iad in chinuri vesnice!
drept sa-ti spun si eu am patit lucruri cam ca a tale doar ca nu-s chiar asa de retras si sunt prea indraznet am avut 3 iubite si toate le-am vazut sarutand alti baieti la scoala ( baieti aia mai bine sar feri data viitoare eu sunt cam iute la manie )am 1 punct scazut la purtare si parinti parca ..nici nu ma mai baga in seama ei cred ca sunt inca prea mic sa inteleg unele chesti si am 13 anisi cum spuneam mai deveme! mai bine traiesti alaturi de Dumnezeu o vesnitie decat sa te sinucizi si sa te duci in iad in chinuri vesnice!
sper sa te ajute mcul meu sfat big grin
si sa nu te sinucizi sad

| AloneInTheDarkness explică (pentru Skullace):

Dumnezeu? eL e cel care m-a facut sa sufar toate lucrurile astea numai cred in dumnezeu de mult.Mi-a umplut viata de amaraciune doar pentru ca nu sunt sclavului lui ca altii care cred orbeste in el.oh go on

| Skullace a răspuns:

Dumnezeu exista si are cate un plan pentru fiecare dintre noi!
Dumnezeu ne pune intr-un fel de incercariuite un filmulet http://www.youtube.com/watch?v=EBEXmC8TaH4
toti gresim si Dumnezeu ne cum ne da asa ne si ia

| AloneInTheDarkness explică (pentru Skullace):

Da sigur... ma incerca.De cand m-am nascut ma tot incearca si nu-mi da niciun strop de fericire. Dumnezeu nue mai mult decat iluzia de care se agata cei slabi cand numai au ce face oh go on

| Skullace a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu pentru ca eram cam ca tine nu credeam in El si am avut un accident si am murit pentru 3 min si am ajuns in iad si sa stii ca 3 min in iad e ca si 3 ani foarte mult chin si durere broken heart sad si de atunci cred foarte mult in Dumnezeu
sa stii ca toate aceste lucruri rele ti le faci cu mana ta te retragi singur... ar trebui sa socializezi deci...

| everestpokers a răspuns:

Voi nu stiti ce vorbiti mai va poate potopi si nimici nu se vorbeste asa despre Dumnezeu nu cred ca este el vinovat si noi