| Chlo a întrebat:

M'am saturat de viata! Din cauza aspectului nu ma mai suport. Mi'am pierdut cu totul increderea in mine...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le luam pe rand. "M'am saturat de viata!"- Nu cred ca exista vreo persoana care sa nu fi spus asta macar o data. Nu cred ca sunt persoane care sa fie multumite in totalitate de viata lor, care sa nu fie triste. Nu esti singurul, daca asta te consoleaza cu ceva. Dar totul depinde de tine. Capul sus si traieste-ti viata. Ti-a fost data cu un scop, nu ca sa iti plangi singur de mila. Da-ti doua palme, asculta niste muzica frumoasa, fa activitatile care iti plac si adauga un zambet.
"Din cauza aspectului nu ma mai suport." - Ce ai asa de urat? Sunt absolut sigura ca nu arati atat de rau precum scoti in evidenta aici. Toti oamenii sunt frumosi, tine minte asta. Fiecare e frumos in felul sau. Nu frumusetea este totul, ea este aleatorie, trecatoare. Vei ramane cu ceea ce este pe dinauntru, ambalajul se va deteriora. Oamenii care te vor aprecia pentru ceea ce esti, nu pentru cum arati merita. In primul rand ar trebui sa te accepti tu asa cum esti, iar apoi te vor accepta si ceilalti.
"Mi'am pierdut cu totul increderea in mine"- Cum asa? Pot incepe eu acum pana maine sa-ti spun ca esti o persoana puternica, ca trebuie sa ai incredere in tine, ca trebuie sa tii capul sus, dar daca tu nu intelegi si nu crezi in asta, degeaba. Nu stiu cati ani ai, dar lucrurile astea pe care le spui mi se par niste crize de adolescenta, de personalitate. Sunt lucruri mai grave in viata asta, crede-ma. Capul sus, fa lucrurile care iti plac, inconjoara-te de persoanele care sa te aprecieze, care te fac sa simti ca ai incredere in tine atunci cand esti cu ele si traieste-ti viata.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Du-te la un psiholog. El te poate ajutahappy

| Static a răspuns:

Cum asa? nu inteleg, nu iti place cum arati? straight face, daca asta e motivul cauta pe google remediuri pentru ce nu-ti place tie la tine, corp, fata, ochii, nu stiu, u stiwinking

| Nebuneală a răspuns:

Heiihappy Cand vrei sa mori amintesteti ca trebuie sa ramai in viata pentru cei care au nevoie de tine.

| Rrrr a răspuns:

straight face
îmi pare rău.
poţi încerca să schimbi lucrurile care te deranjează, te faci tot ce poţi pentru a te considera o persoană frumoasă.happy

| Katerine a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, nu mai spune ca te-ai saturat de viata iti va fi mai greu, incearca sa gasesti partea pozitiva in tot ceea ce faci. chiar poti sa plingi sa te descarci apoi incearca sa te distrezi pentru a uita de cele intimplate care teau adus la asa stare.))))

| Rubi91 a răspuns:

Majoritatea spun vorba asta o data si o data(ca s-au saturat de viata). Cu totii avem probleme, mai rar om fericit.Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor, priveste in jurul tau, sunt oameni f grav bolnavi care ar da orice sa traiasca, altii sunt nejutorati si tot asa.Multumeste-i lui Dumnezeu ca esti bine. Poate nu arati asa rau.Si eu mai patesc de astea, am zile in care nu suport cum arat si zile in care m-as uita tot timpul in oglinda pentru ca imi place cum imi sta.Si inca ceva, la ce imi folosesc mie toate complimentele frumoase pe care le primesc daca nu le aud de la cine mi-as dori eu?cryingGandeste-te la astasad Frumusetea nu e totul sa stii, ea este trecatoare.

| denisaa_3658 a răspuns:

raised eyebrows...eii.nu mai spune asta! 1.nu totu` se rezolva cu frumusete
2.nimeni nu-i perfect
3. oricine e frumos pentru el
4.de azi sa te vad zambindd :*
viata e scurta.zambeste!big grin
trimite`mi daca vrei un mesaj privat cu id tau.sa iti ridic moraluu`.blushing
:*

| Măcrin a răspuns:

N-are rost sa te mai chinui! sinucide-te!