| Didi908 a întrebat:

M-am uitat azi la stiri si am vazut ca "vine Apocalipsa"! Stiu ca nu vine acum. dar m-am uitat la un film documentar despre asta si ma gandeam asa [printre lacrimi in ochi]: Daca Dumnezeu ne iubeste dc vrea sa ne faca asta? Asa se zica ca Dumnezeu ne iubeste dar daca ne iubeste dc vrea sa ne chinuie atunci cand va veni Apocalipsa adevarata. Astept raspunsuri Fundita

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu vezi lumea cum fura, fuge disperata si trag focuri de arma nu ai de ce sa te sperii, sfarsitul lumii va veni cand va veni si noi nu stim asta.

| Dildau a răspuns:

Of mai, n-ai auzit macar la orele de religie ca Apocalipsa vine ca oamenii sa fie judecati pentru pacatele lor? Gen, o sa vina iisus si o sa ne imparta in oameni buni si rai. Oricum, religia ortodoxa is way too fucked up, Dumnezeu stia asta de acum mii de ani. Dumnezeu se joaca cu vietile noastre. Eu nu cred in Dumnezeu si asa, nu imi inspira incredere. Parca tot ce faci sunt pacate. Daca nu mi-as trai viata asa si as alege sa fiu o persoana "cuminte" probabil as trai degeaba. De unde stim noi ca Dumnezeu ne iubeste? De ce trebuie sa il adoram. NU tot el zice ca iubirea este neconditionata? Offf...Stai linistita, apocalipsa n-o sa vina prea curand. Vor fi 7 semne...CIcaaaa! Traieste-ti viata, fata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Dumnezeu ne iubeste, dar nebunii care ne zic toate prostiile nu! Cred ca stii despre 25 Septembrie cu cometa Elenin, 21 Mai, 06.06.06.Astea sunt numai inventii care au inceput de mult sa isi piarda farmecul. Oamenii astia nu au ce face si mereu gasesc subiecte care sa inspaimante lumea! Eu m-am speriat o data in 2006 dar na ca nu am murit.Nu mai asculta toate prostiile astea. Aceste persoane castiga bani buni.Asa ca nu te speria.O sa-si inghita cuvintele cand o sa vada ca oamenii se revolta si ca s-au saturat de toate prostiile.In zilele noastre toti care zic ca maine va fi sfarsitul lumii se transorma peste noapte in profetii.In Biblie zice ca nici ingerii nici Mantuitorul nu stie ceasul mortii asa ca nu ii mai lua in seama.
Pa.

| Marian_Tudor_1977 a răspuns:

El ne iubeste pentru ca ne-a scos din nefiinta...gratis! Noi nu-l iubim pentru ca nu facem nimic din ce ne-a rugat asa ca... trebuie sa traga linie la un moment dat!