| Robert8764 a întrebat:

M-am uitat pe cateva subiecte de la proba la desen tehnic si liber, pentru admiterea la facultatea de arhitectura si mi se par grele, adica - axonometria izometrică a corpului - wtf?, mentionez ca sunt a 11, prind repede orice invat, dintr-a 12-a vreau sa merg la pregatire pentru desen. Adica imi place foarte mult dar mi se par asa. grele. Puteti sa-mi dati cateva subiecte gata rezolvate rezolvate?

Răspuns Câştigător
| crissag a răspuns:

Buna Seby. Recomandat este ca pregatirea sa se inceapa din cls a Xa, cel tarziu aXIa, pentru ca materia este destul de stufoasa, iar concurenta foarte mare.
Daca vrei sa comunicam mai multe, sau sa-ti trimit cateva poze cu exemple de axonometrii si desene, da-mi un semn pe meditatiiarhitectura.cg@gmail.com.
O zi faina.

1 răspuns:
| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC