| Balanica12 a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie de adolescenta, eu am un grup de prieteni si m-am indrogostit fara sa vreau de una, ea imi da tot felul de semnale ca ar fi interesata de mine, ma ia in brate, ma pupa, musca, mi-a dat o replica gen "mi-ai placut din prima privire", dar daca ma dau la ea si ea o sa spuna ca innebunesc sau orice altceva. Sincer sunt rupt dupa ea si nu stiu de ce laughing), nu trece secunda din viata fara sa ma gandesc la ea, cand sunt cu ea totul e prea genial si nu sunt constient de sentimentele mele fata de ea, cand sunt fara ea, mor din orice punct de vedere. Cum sa procedez? sa fiu mai suptil? sau sa o iau cu incetul? Trista situatie o iubesc si nici macar nu am avut vreo' "tangenta" ca sa zic asa, nu stiu ce e cu mine. Ajutor tati... Ofer 10000 de funde help :*

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi mai mult cu acel grup si vezi ce se mai intampla. Dupa o perioada invit-o sa iesiti doar voi 2 si incearca sa vorbiti mult si pe retele de socializare, mesaje, telefon etc. Ia-o usor si cand iesiti, iesiti de vreo 3-4 ori singuri si abia apoi incearca s-o saruti. Pana atunci nu-i da semne evidente c-o placi, arata-i subtil da nici evident, cat sa nu stie nici ea ce sa mai creada.

| Deaad a răspuns:

O iei mai incet.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca nu incerci nu vei afla niciodata, ea nu va face primul pas.
Chiar daca te refuza, cel putin stii una si buna si nu te mai macini, va fi rau cateva zile apoi vei trece peste.
Gandeste-te ca ea va pierde un om care o iubeste, tu vei castiga fiindca vei scapa de un om care nu te-a iubit.
Sau poate ai succes, ia-o incet, cheam-o la o pizza doar voi 2 si vei vedea cum decurg lucrurile, incearca sa o saruti langa buze, daca se trage o pupi pe obraz, daca se lasa...bafta.

| AjutOameni69 a răspuns:

Mai intai funda ca e mult de scris si dupa iti zic

| IuliaTeodora99 a răspuns:

Pai,avand in vedere ca tu simti ca si ea te place, eu as spune sa incerci sa vorbesti cu ea pe tema asta. Zici ca sunteti prieteni? Atunci, din punctul meu de vedere nu are ce sa se intample decat sa fie o conversatie awkward si atat. Go for it, buddy!

| Gabriel_Ilie_1998 a răspuns:

Salut colegu '! Ce iti pot zice e sa incerci sa vorbesti cu ea mult mai mult. Sa ii propui o iesire in oras. La o cafea/ prajitura, vorbiti despre voi despre ce ati vrea sa faceti pe viitor. Apoi usor usor vei vedea ca atractia e mult mai mare don partea amandurora! Ai grija unele in ziua de azi is doar pe interes sau doar pentru o aventura. Mult succes!winking