| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati va rog cu ceva? Da ce este drept este pentru scoala dar nu este chiar o tema.(sunt intr-a 7)La istorie o sa ma asculte(niu am mai fost la ora de istorie decat cand am dat test pentru ca ori aveam "dupechi"cum zice clasa mea la paduchi pentru ca nu am scapat de ei pentru ca i-am luat de la o colega:-l ori am fost bolnava si mereu cica nu am facut nimic la istorie si mereu cand am mers la ora de istorie aveam in acea ora testwaiting si nu stiam si nu am invatatcrying. Ceaa ce va rog este sa imi zicetiv daca stiti despre unificarea germaniei
multumesc frumos:*

Răspuns Câştigător
| Luiza_2688 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Unificarea_Germaniei
Citeste de aici;)

1 răspuns:
| tatandru a răspuns:

Cel mai bine citeste in cartea de istorie deoarece si eu sunt in a-7a.
Tin minte ca s-a facut prin trei razboaie.