| motanshow a întrebat:

Ma contrazic cu un prieten.
Cand te muti cu chirie cum naiba e.
Adica platesti 1+1 adica AVANS SI GARANTIE.
Platesti pe luna asta si pe luna viitoare mai platest iar? Si garantia este doar asa ca o sa strici ceva si sa pateasca propietaru etc?

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Asta depinde de fiecare proprietar in parte. Poti plati doar chiria pe luna in curs daca te intelegi cu proprietarul, poti plati 1+1 garantie sau poti plati si mai mult 1+3 avans.

Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti in functie de cum vrea proprietarul. In general se plateste 1 (chiria pe luna care incepe) +1 (care repezinta garantia.)

Si pe urma platesti pentru fiecare luna

| motanshow explică (pentru suntserios):

Adica 1+1 adica 2 luni si eu normal mai platesc a 3 luna, nu?

| suntserios a răspuns (pentru motanshow):

Nu.
Dasca tu iei chiria pe 1 septembrie platesti 1+1. Adica chiria pe septembrie si garantia. Pe 1 oct platesti iar pentru luna octombrie samd