| anonim_4396 a întrebat:

Ma indragostisem de un baiat foarte tare si el la fel. Doar ca la momentul ala eu nu il credeam. Aveam impresia ca face mișto sau ca i se pare ca sunt o prada usoara. El ma cauta mereu, imi scria, imi trimitea poze cu ce facea. Asa m-am indragostit de el, incat il visez de 3 nopti. Acum nu mai vorbim. Nu stiu de ce s-a supărat, probabil pentru ca eu nu ii ziceam ce simt, ma feream, credeam ca vrea sa ma amageasca.
Acum nu imi mai scrie de 8 sau 9 zile, nu se mai uita la story-urile mele. Nu stiu ce sa ii scriu, penultima data cand mi-a scris eu eram supărată pe el din nimic si asa s-a supărat si el. Acum ma gandesc ca poate vorbeste cu altele fete. Desi imi zicea ca s-a îndrăgostit de mine.
Nu stiu ce sa ii scriu, as vrea sa imi scrie el. Daca i-as scrie eu as parea ca sunt cea care trage de el. Imi e teama sa nu isi fi pierdut interesul. Nu stiu ce sa fac, izolarea asta ne tine la distanță. Daca ne vedeam sigur se rezolva totul.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie-i mă și nu mai fi atât de inabordabilă că normal că a înțeles băiatu din cum te-ai purtat că nu ești interesată și s-a plictisit să tragă de tine

| CristianCRS a răspuns:

Daca anul de la Username este anul tau de nastere, ai aproximativ 23 de ani, cred ca este timpul sa te maturizezi si sa iti pui ordine in ganduri. Vrei sa tampesti un baiat/barbat? Continua in stilul asta si singurul care o sa ramana pe langa tine o sa fie o marioneta sau un prost (asta daca il gasesti).
Omul a procedat corect, nu este normal sa te astepte pe tine o viata sa iti bagi mintile in cap, timpul este important si cand il pierzi cu cineva care opune rezistenta la eforturile tale (de orice fel ar fi ele ) cel mai bine este sa treci mai departe.
Asadar realizeaza ca esti o femeie de acum si comporta-te ca atare, ai ceva de spus spune-i fara sa te mai gandesti la jocuri puerile, il visezi, il iubesti, poate deja ai o obsesie, contacteaza-l si spune ce ai de spus( nu scrie nicaieri ca el trebuie sa iti scrie primul) si oricum ti-ai pierdut de mult avantajul, in momentul de fata daca vrei sa mai ai vreo sansa cu el esti in situatia pe care ai mentionat-o, tu trebuie sa tragi de el.
Succes, nu vreau sa para nepoliticos sau rautacios ce am scris mai sus, dar asta e adevarul.

| Andreeush a răspuns:

Dacă l-ai respins e logic să nu te mai caute și să încerce să vorbească cu alte fete.

| OldSoul a răspuns:

Ce va place sa va mai complicati viata aiurea.
Prea multe daca, daca aia, daca cealalta, daca ailalta.
Ce e atat de greu? Spune ce simti, si fa ce simti.
Daca o iei cu ganduri prostesti de genu "as parea ca sunt cea care trage de el" o sa ajungi la batranete, singura si cu o pisica in brate.
Prostiile de genu, nu prea au rost, poate in primele zile, sa nu pari disperat/disperata, dar in timp, nu fac nimic bun, ba mai mult strica.
Tu nu ii scrii deloc ca poate pari disperata, el sta si scrie ca un disperat, unde e echilibrul ala?
Spune-i ce ai de spus, si asuma-ti, lasa vrajeala si prostiile astea de jocuri ca o sa ramai singura.

| Alverto a răspuns:

Dar pentru ce? Nu știi că tot va v-eți despărții odată și odată? Eu zic sa cauți băiatul pentru căsătorie

| Osneros a răspuns:

Zic că ți-a dat semne clare că vrea o relație cu tine, iar tu i-ai dat semne clare că ai altă părere. De ce s-ar amăgi singur, așteptând? Și el e om și are sentimente, nu doar tu.

| AnneCyntia12 a răspuns:

Spune-i mai bine ce simti fata de el, dar fii indiferenta. 2 calde una rece! Controleaza ti sentimentele