| JustSimple a întrebat:

Ma intrebam cam ce medie ar trebui sa am sa intru in prima clasa la chimie biologie la colegiul national Hurmuzachi Radauti? funda repedehappy

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Peste 8,80 care a fost ultima medie anul trecut. Cred ca ar fi nevoie de un 9, 30 sau asa ceva poate mai mult. depinde ce medii au ceilalti care vor sa intre acolo happy

| Dexaa a răspuns:

Păi ţi-ar trebui o medie destul de bunişoară, ţinând cont că anul trecut s-a intrat 8.80. Mă bucur că nu mergi la "Andronic Motrescu", eu tot la Hurmuzachi merg ( ştiinţe sociale ). Oricum, să vedem cât luăm la examene, baftă şi note cât mai mari!

| JustSimple explică (pentru Dexaa):

Multumesc la fel dar tu vorbesti de prima sau a doua clasa?

| Dexaa a răspuns (pentru JustSimple):

Păi, eu am vorbit în general, dar pentru prima clasă ai nevoie de o medie de peste 9.15. Cât ai media din clasele V-VIII?

| JustSimple explică (pentru Dexaa):

Pai 9.92 si la examene nu stiu da stiu ca la romana am facut destul de bine adica peste 9.5 da la mate pffffflaughing