| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

Ma numesc Gabriel Teodor si as vrea sa imi recomandați o dieta ușoară, vreau sa slăbesc am am înălțimea de 71 cm si am 14 ani ultima dată m-am cântărit aveam 87 de kg, si vreau sa dau jos 20-25 de kg.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ai mult pentru 14 anisori aproape obezitate gradu 1 si la copii e mai grava decat la adulti.
Pai spune-ne meniul tau dintr-o zi normala, cam ce mananci de obicei si ce mancaruri iti plac.

| Kerre a răspuns:

Poti incepe sa ne spui ce mancare iti place/urasti, cam ce mananci tu zilnic, activitatea ca sa avem toate detaliile necesare.

| Basilievski a răspuns:

Daca ai 71 cm si 87 de kg inseamna ca pana maine o sa mori

| Wheizii a răspuns:

Nu ai nevoie de dieta speciala, tot ce trebuie sa faci e sa renunti la bauturile energizante si sucurile acidulate care sunt pline de zahar si foarte multe calorii, renunta la chipsuri si la prostiile astea. Mananca fructe, legume poti sa mananci 1-2 oua pe saptamana, poti sa mananci branza, de 2 ori carne pe saptamana, de 2 ori pe saptmana cartofi prajiti, multe mere,banane,pere,zmeura,cartofi dulci, morcov, rosii, usturoi, ardei. LEGUME SI FRUCTE